Naši moderní päťbojári sa medailovo presadili na Majstrovstvách Európy v Portugalsku

0 /

V dňoch 2.-8. júla 2024 bol portugalský Funchal dejiskom európskeho šampionátu v Triathle, Biathle a Laser – run, kde Slovensko úspešne reprezentovali Henry Choong, Agáta Choong, Lucia Vlčáková a Alica Lichancová z Dukly Banská Bystrica.

Táto neolympijská disciplína moderného päťboja sa teší stále väčšiemu  záujmu športovcov. Na tohtoročných ME na Madeire štartovalo 700 športovcov z 20 krajín,“

povedal reprezentačný tréner moderného päťboja Dušan Poláček.

Slovenská výprava s reprezentačným trénerom Dušanom Poláčkom

Úvodný deň šampionátu v Biathle – kategória ženy, kde Slovensko reprezentovala trojica Lucia Vlčáková, Agáta Choong a Alica Lichancová, štartovalo 25 športovkýň z 13 krajín. V súťaži jednotlivcov vybojovala Lucia Vlčáková bronzovú medailu, 5. miesto obsadila Agáta Choong a 9. Alica Lichancová.

V súťaži družstiev získalo Slovensko titul Majsteriek Európy. V kategórii mužov obsadil Henry Choong 14. miesto  v konkurencii 28 štartujúcich biathlistov. Hneď nasledujúci deň 3. júla vybojovalo Slovensko v súťaži Biathle – štafety seniori MIX striebornú medailu zásluhou Agáty a Henryho Choong. V súťaži štartovalo desať štafiet.

Strieborní Agáta a Henry Choong

Tretí deň šampionátu v súťaži Triathle – kategória ženy sa naše reprezentantky v konkurencii 23 súťažiacich nestratili. Lucia Vlčáková obsadila 5.miesto, Agáta Choong 7.miesto a Alica Lichancová 11.miesto. V súťaži družstiev nadviazali naše päťbojárky na úspech zo súťaže Biathle a vybojovali pre Slovensko ďalší titul Majsteriek Európy.

V ďalšej súťaži Triathle medzi mužmi v tej istej súťaži obsadil Henry Choong 7.miesto v konkurencii 29 súťažiacich. V záverečnej súťaži Triathle – kategória Seniori štafety MIX nás reprezentovali manželia Agáta a Henry Choong, ktorí v konkurencii 12 štafiet obsadili 5. miesto.

Agáta a Henry Choong

Kandidát na olympijskú miestenku v modernom päťboji Henry Choong sa nedávno (22.6.) predstavil na Majstrovstvách sveta v Číne, kde mu len tesne unikol postup do semifinále.

Aktuálne od 8.-14.júla Henry ChoongLucia Vlčáková reprezentujú Slovensko na Majstrovstvách Európy v modernom päťboji v Budapešti.