Hlas v komunálnych a regionálnych voľbách vylučuje spoluprácu s OĽaNO a ĽSNS

SPRÁVY
1 /

Strana HLAS-sociálna demokracia mala v stredu svoje prvé výjazdové zasadnutie predsedníctva v Banskej Bystrici. Takto chce Hlas postupovať aspoň raz každý mesiac v niektorom z regiónov Slovenska.

Hlas vylučuje spoluprácu s hnutím OĽANO a stranou ĽSNS v tohtoročných regionálnych a komunálnych, ale i budúcich parlamentných voľbách. Zapojí sa tiež do zberu podpisov za vyhlásenie opozičného referenda o zmene ústavy týkajúcej sa predčasných volieb, do ktorého pridá vlastnú sociálnu otázku.

Vedenie strany HLAS-SD

Vedenie strany HLAS-SD

Na stredajšej tlačovej konferencii o tom po výjazdovom rokovaní predsedníctva strany informoval jej predseda Peter Pellegrini:

„Predsedníctvo strany rozhodlo, že všetkým svojím štruktúram na krajskej, okresnej i centrálnej úrovni zakazuje uzatvoriť akúkoľvek koalíciu alebo spoluprácu v nasledujúcich komunálnych a regionálnych voľbách a zároveň vylučuje akúkoľvek povolebnú spoluprácu po parlamentných voľbách so stranou ĽSNS a stranou OĽANO.“

Podľa predsedu Hlasu je dôvodom vylúčenia spolupráce so stranou Mariána Kotlebu fašistická ideológia Kotlebovcov. OĽANO zas označil za hnutie jedného muža bez jasných stanov a kontrolných mechanizmov:

„OĽaNO nie je politickým hnutím, ale schránkovou firmou, ktorej hlavným cieľom je politický a osobný prospech jej jediného majiteľa Igora Matoviča. OĽaNO zásadne a fatálne zlyhalo pri riadení štátu a neunieslo zodpovednosť, ktorú mu ľudia zverili vo voľbách. Vzhľadom na odmietanie a marenie referenda považujeme OĽaNO za vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu a s takýmto subjektom nemôžeme a nechceme spolupracovať.“

Volebnú spoluprácu s ostatnými stranami Hlas nevylúčil.  Krajské i okresné štruktúry strany majú pri nadchádzajúcich regionálnych a komunálnych voľbách voľnú ruku uzatvárať akékoľvek koalície.

Predsedníctvo HLASU zároveň konštatovalo, že všetky regionálne štruktúry strany sú pripravené zapojiť sa do zberu podpisov pod referendum, ktoré bude riešiť zmenu ústavy, vojenské základne na Slovensku a jednu z kľúčových sociálnych otázok súčasnosti.

Zdroj: TASR , Foto: ilustračné