Dnes vám prinášame ďalší skvelý tip, ako podporiť zdravie a zvýrazniť svoju prirodzenú krásu. Odporúčame zamerať sa na funkčné vlastnosti ricínového oleja. Je skvelým pomocníkom pri liečbe rôznych žalúdočných ťažkostí, na detoxikáciu organizmu, pri problémoch s kĺbmi a pri ochoreniach kože.
Pre svoje všestranné uplatnenie by nemal chýbať v žiadnej kozmetickej taške na „rýchlu“ úpravu zovňajšku, ale aj pre výnimočnejší štart do nového dňa!
Čo je ricínový olej?
Jedinečný svojím pôvodom a rovnako špecifický vďaka unikátnemu zloženiu. Ricínový olej je totiž produktom zo semien tropického stromu ricínu obyčajného. Známy pod názvom kastorový olej vyhovuje potrebám moderného farmaceutického aj kozmetického priemyslu.
Takmer „zázračné“ účinky ricínového oleja vyplývajú z vysokého obsahu nenasýtených mastných kyselín, vitamínu E, zo špecifickej kyseliny ricínoolejovej a linolovej. Aj vďaka tejto silnej trojici vykazuje výborné antibakteriálne, rýchle hojivé a regeneračné účinky. Tým len zdôrazňuje svoje široké uplatnenie v oblasti zdravia a krásy.
Pri akých ťažkostiach sa možno spoľahnúť na účinky ricínového oleja?
Na základe jeho unikátneho zloženia sa hlavnými funkčnými vlastnosťami stávajú vysoká vstrebávateľnosť, udržiavanie vlhkosti a zmierňovanie zápalov. Je to podmienené najmä tým, že kyselina ricínová dokonale viaže molekuly vody v pokožke.
Účinky na pokožku a vlasy
Takto jednoduchšie sa zabraňuje množeniu baktérií, ktoré majú za následok svrbenie, pálenie alebo nadmernú tvorbu kožného mazu. Ricínový olej ako balzam pri najčastejších problémoch s pokožkou rozširuje svoje uplatnenie aj pri závažných popáleninách kože, pri nadmernej pigmentácii či pri liečbe jaziev po akné.
Týmto a ďalším účinkom ricínového oleja na pokožku a vlasy sa venuje aj Zdravysvet.sk. Zvlášť upozorňuje na čistiace účinky pre pokožku hlavy, s čím súvisí obmedzenie tvorby lupín, vypadávania vlasov a aj rýchlejší rast. Ten sa prejavuje aj v kvalite mihalníc, obočia, u mužov v oblasti brady a fúzov.
Ricínový olej ako regenerácia pre zaťažované telo
Popri bežných skrášľovacích procedúrach je významným produktom aj na liečbu chrbtice, pri reume alebo pri osteoporóze. Jeho účinné pôsobenie sa ale zlepšuje zahrievaním oleja a následným použitím v niekoľkohodinových zábaloch.
Vášnivé diskusie ohľadom niektorých účinkov ricínového oleja
Pozor, varovný prst zdvíhame pri rozdielnych účinkoch panenského ricínového oleja oproti škodlivému, prudko jedovatému ricínu. Ten je prvotným produktom lisovania semien za studena. V ďalšej fáze musí ale dôjsť k zahrievaniu na vysoké teploty, aby sa zabránilo toxickému pôsobeniu.
Taktiež sú na zváženie jeho detoxikačné, resp. silné laxatívne účinky. U mnohých užívateľov s citlivejšou žalúdočnou mikroflórou sa bežná očista organizmu môže zmeniť na bolestivú až kŕčovitú. Preto tieto účinky a vnútorné použitie ricínového oleja radšej starostlivo konzultujeme s odborníkom.
Zdroj: PR, Foto: Shutterstock.com