Protestujúci chcú v piatok čiastočne blokovať dopravu – pôvodne kruháče, teraz hlavný ťah popri Hrone

SPRÁVY
12 /

Protivládne protesty, ktoré v meste Banská Bystrica organizuje občianska iniciatíva Nie v našom meste, pokračujú aj tento piatok. Organizátori tentoraz zvolili novú trasu, v rámci ktorej malo dôjsť v piatok podvečer aj k zablokovaniu oboch kruhových objazdov v okolí Huštáku.

Doposiaľ sa protesty presúvali z Námestia SNP Dolnou ulicou k Námestiu slobody pod Pamätník SNP. V piatok 7. februára mala ísť pôvodne trasa protestného pochodu „Za demokratické Slovensko a jeho budúcnosť v Európe“ z Námestia SNP smerom k Huštáku, pričom by muselo dôjsť k výluke automobilovej dopravy z oboch kruhových objazdov pri bystrickej Europe.

Polícia požiadala organizátorov o neblokovanie dopravy

Podľa našich informácií polícia požiadala organizátorov o prehodnotenie trasy a neobmedzovanie dopravných ťahov v meste, nakoľko v okolí Huštáku by zablokovaním vyťažených kruhových objazdov došlo k narušeniu dopravy, ktorá tu býva aj v piatok podvečer prehustená. Znamenalo by to, zhruba na hodinu, odrezanie časti Fončordy a Radvane od dopravy. Na svojich linkách by nemohla premávať ani mestská a prímestská doprava.

V piatok zablokujú dopravu na hlavnom ťahu popri Hrone

V stredu organizátori zmenili trasu pochodu, avšak dopravu budú blokovať na inom mieste. Protestný pochod začne o 18:00 hod. na Námestí SNP, odtiaľ sa protestujúci presunú cez Národnú, hlavnú cestu I/66, Námestím Slobody k Pamätníku SNP. Pri tomto variante dôjde k  blokovaniu cesty na hlavnom ťahu I/66 popri Hrone a na Námestí Slobody. Z tohto dôvodu sa očakáva aj výluka mestskej hromadnej dopravy v týchto miestach cca na jeden a pol hodiny. Cestujúci a motoristi sa musia pripraviť na zdržanie.

Polícia plánuje vydať k organizácii pochodu na príslušných komunikáciách príslušné usmernenia aj s mapkou dopravných obmedzení.

Autor: (tom), Foto: Nie v našom meste a ilustračné