Počas uplynulých dní, v rámci predvolebnej kampane do VÚC, rezonovali na banskobystrickej politickej scéne útoky na mestské spoločnosti zo strany predstaviteľov strany SaS. Podľa našich zistení táto miestami až nenávistná kritika môže mať korene v ich nedávnej politickej minulosti.
Je pomaly už verejným tajomstvom, že podporovatelia novozvoleného primátora Petra Gogolu v komunálnych voľbách 2010 zo strán SDKÚ-DS, KDH, SaS a Most-Híd si za svoju politickú značku pripnutú na jeho víťaznú hruď žiadali posty na mestskom úrade, v mestských organizáciách či obchodných spoločnostiach. Keďže pri Gogolovi stál počas volebnej kampane i po nej súčasný prednosta MsÚ Miroslav Rybár, spýtali sme sa ho, čo po voľbách žiadali miestni predstavitelia SaS Radovan Sloboda a Miroslav Ivan.
Odpoveď Miroslava Rybára je v kontexte predvolebných vyhlásení týchto politikov SaS priam šokujúca:
„Páni Sloboda a Ivan mali záujem pôsobiť v orgánoch spoločnosti MBB, a.s. Aby sme ich nomináciu mohli predložiť zastupiteľstvu ako odôvodnenú, požadovali sme predložiť konkrétny zámer napredovania tejto mestskej firmy. Chceli sme hlavne využiť prepojenie samosprávy s vtedajším rezortným ministrom hospodárstva Jurajom Miškovom, nominantom strany SaS, napríklad v prísľube prílevu nových investorov do priemyselného parku. Keďže žiadny takýto konkrétny zámer nám nebol predložený, túto nomináciu sme nepodporili a nepredložili ju zastupiteľstvu z dôvodu jej neobhájiteľnosti.“
Vo svetle ich záujmu o fleky v mestskej obchodnej spoločnosti a ich následným odmietnutím sa môžeme logicky domnievať, že ich súčasná negatívna volebná kampaň nesie skôr znaky politickej pomsty, ako serióznej politickej práce.
Kým Sloboda po neúspešnej kandidatúre na poslanca MsZ v roku 2010 zostal po tomto odmietnutí pri svojom podnikaní, Ivan sa na určitý čas „zázrakom“ usadil na lukratívnom mieste hlavného štátneho radcu na ministerstve hospodárstva u ministra Juraja Miškova, tiež nominanta SaS. Napriek tomu, že Miroslav Ivan sa vtedy stal riaditeľom odboru strategických investícií, nevieme o tom,že by z tejto pozície pomohol pritiahnuť do Banskej Bystrice aspoň jedného relevantného investora.
Otázka znie, čo všetko ešte vypláva na povrch do novembrových regionálnych volieb?
Zdroj: Bystricoviny.sk