Tesná prehra bystrických hokejistov v Bratislave, mali smolu v závere + HLASY

5 /

Na 3. kolo novej sezóny Tipos extraligy vycestoval banskobystrický tím po dvoch víťazných dueloch dom do Bratislavy. Duela s tamojším Slovanom dobre rozbehol. Po prvej tretine ´barani´ viedli z ich pohľadu už 3:1. Domáci sa však nevzdali, duel vyrovnali a v samom závere ho dokonca strhli na svoju stranu.

Úvodné minúty príliš veľa vzrušenia nepriniesli, no všetko sa začalo meniť hneď s prvým vylúčením. Ako prvý putoval na trestnú lavicu bystrický hráč a ´belasí´ to pretavili v otvárací presný zásah. Na konci celej akcie z konca 8. minúty bol Bakoš, ktorý sa pustil medzi dvojicu hráčov Banskej Bystrice, puk sa mu aj so šťastím odrazil do ideálnej pozície a pohotovo z medzikružia prekonal Hrachovinu – 1:0. Krátko na to však oslabil domácich Golian a hráči spod Urpína odpovedali rovnakou mincou. Wedman spoza bránky našiel voľného Matta Bouchera a ten dobre mierenou strelou švihom spomedzi kruhov vyrovnal v 10. minúte na 1:1. Postupne ´barani´ preberali iniciatívu a Shutov v bránke Bratislavčanov mal čoraz viac práce. V 16. minúte prišiel druhý gól v jeho sieti, keď od modrej zakončoval Zeleňák, čo šikovným tečom poslal za chrbát kazašského gólmana v sľubnej forme hrajúci Roman Faith1:2. Následne si Bystričania opäť zahrali presilovku a opäť ju dokázali využiť. V závere 17. minúty našiel Boucher dobre postaveného Matta Wedmana, ktorý ponúknutý priestor pri pravej žrdi zužitkoval nekompromisne na tretí gól – 1:3.

Do druhej časti nastúpil Slovan so zmenou v bránkovisku, impulz mal mužstvu dodať Denis Godla, ktorý nahradil spomínaného Shutova. Zverenci trénera Oremusa vykresali iskierku nádeje už počas 28. minúty, kedy Acolatse vyzval na gól Pecarara a ofenzívny klenot „belasých“ znižoval tvrdou strelou z kruhu na 2:3. Zhruba minútu na to bol vo veľkej šanci hosťujúci Boucher a tento útočník mal výbornú príležitosť aj v 34. minúte, čomu predchádzal zákrok Hrachovinu proti Takáčovi. Bratislavčania napokon stihli pred odchodom do šatne aj vyrovnať, keď Bakoš naservíroval puk Pecararovi, ktorý sa svojím druhým gólom v zápase znovu po strele z kruhu postaral o to, že pred záverečnou dvadsaťminútovkou bolo všetko otvorené – 3:3.

Tretia tretina ponúkala zaujímavé momenty na oboch koncoch klziska. Vo vyloženej šanci sa ocitol útočník hrajúci v bystrických farbách Wedman, keď v 53. minúte zoči-voči Godlovi nenašiel recept na pozorne chytajúceho brankára. Od 54. minúty mali ´barani´ k dispozícii početnú výhodu, lenže Slovan viaceré náznaky šancí uťal už v ich zárodku a oslabenie ustál bez ujmy. Keď už sa zdalo, že duel poputuje do predĺženia, prišiel rozhodujúci úder. Postarali sa oň domáci hokejisti, konkrétne Samuel Takáč, ktorý využil dobrú prácu Acolatseho s Eglem a dorážal puk, ktorý prepadol cez Hrachovinu na úroveň bránkovej čiary – 4:3. V samotnom závere sa pokúsili Banskobystričania o hru bez brankára, čo si však Slovanisti postrážili a radovali sa tak z vydretého a tesného víťazstva.

Fakty o zápase:

HC Slovan Bratislava – HC MONACObet Banská Bystrica 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Bakoš (Pecararo, Acolatse), 28. Pecararo (Acolatse, Murphy), 40. Pecararo (Bakoš, Lukošik), 59. Takáč (Egle) – 10. Boucher (Wedman, Faith), 16. Faith (Zeleňák), 17. Wedman (Boucher, Voyer). Presilovky: Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. – D. Konc ml., Hercog. Vylúčení na dve min.: 7:5. Vyššie tresty: Česánek (B. Bystrica) DKZ za napadnutie rozhodcu. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0, Diváci: 3014.

Bratislava: Shutov (21. Godla) – Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Královič – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Takáč – Štetka, Bjalončík, Šille – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Zeleňák, Česánek, Žabka, D. Stránský – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – Jasenec, Čunderlík, Matoušek

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: Prvých desať minút bolo takých oťukávacích, potom sme mali navrch. Druhých desať minút v prvej a prvých desať minút v druhej tretine sme hrali výborne, mali sme navrch a viedli sme 3:1, vytvárali sme si šance. Potom sme stratili pokoru, chceli sme zas vyučovať hokej a nejakými zbytočnými vecami a faulmi, stratami v strednom pásme sme Slovan dá sa povedať zodvihli. Ten vyrovnal hru, potom aj skóre a na konci to bolo, ako sa hovorí, kto z koho… Mali sme tam presilovku, gól sme nedali, naopak sme dostali minútu a pol pred koncom. Ustúpili sme od toho, čo sme hrali a čo nám išlo, od toho ako sme dostávali súpera pod tlak, a to z jediného dôvodu – stratili sme pokoru. Nemôže sa nám to sávať. Je začiatok sezóny, pre nás to musí byť poučenie a musíme hrať celých šesťdesiat minút, a to bez ohľadu na to, či sa nám darí alebo nedarí. Dá sa povedať, že sme upustili od plánu, ktorý sme mali a ktorý chalani výborne dodržiavali. Nestalo sa to prvýkrát, stalo sa nám to párkrát už v príprave. Mrzí ma, že sme Slovan sami posadili na koňa. Potom sme inkasovali minútu a pol pred koncom, ale taký je hokej.“

Roman Faith, strelec druhého gólu B. Bystrice v zápase: Roman Faith: „Ťažko taký zápas hodnotiť, stalo sa to podľa mňa možno piatykrát za dva roky, že sme boli možno o level lepší ako súper ako Slovan a znovu sme prehrali. Ani neviem čo mám k tomu povedať. Nemyslím si, že by nám to dvojgólové vedenie po prvej tretine nejako uškodilo. Práveže aspoň mne osobne sa hrá po nejakom tímovom góle lepšie. Skôr ma to mrzí, že sme v druhej a tretej tretine nerobili to, čo sme mali. Znovu sme skĺzli na takú zlú vlnu, kedy sme všetci na ľade robili zbytočné chyby a prehrali sme. Žaľ, o ten jeden gól. Zatiaľ je tretie kolo, takže dúfam, že to bude len lepšie. Treba počítať s deviatimi, možno desiatimi mužstvami v lige, že môže každý s každým vyhrať. Dúfam, že my budeme jedno z tých mužstiev, ktoré spravia tú hornú šestku. Aj keď je možno ešte príliš skoro o tom hovoriť, ale dúfam, že sa nám to podarí.“

Jaroslav Obšut, asistent trénera Slovana Bratislava: „V prvej tretine bola Banská Bystrica lepšia, my sme nehrali dobre. Potom sme sa zdvihli, vymenili sme brankára, lebo sme chceli dať tímu nejaký impulz. To, že sme otočili nepriaznivý stav, to svedčí o tom, že niečo dobré v tomto tíme je.“

Banskobystrickí ´barani´ hrajú štvrtý duel v Tipos extralige v piatok 27. septembra tiež na ihrisku súpera, konkrétne v Michalovciach17.00 hodine pred obrazovkami TV JOJ Šport.

Autor: (irb + web hc.05.sk), Foto: tasr + facebook