Vyhrali len ´Hamšíkovci´, nečakané prehry Badína a Podkoníc, bez bodu i Medzibrod + HLASY

6 /

Cez víkend sa hrali zápasy v tretej a štvrtej lige s našimi zástupcami z banskobystrického okresu. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy uspel vo Veľkých Ludinciach a vyhral tam v nervydrásajúcom súboji o gól 3:2. Podkonice si pripísali prvú prehru, a to doma s Lehotou pod Vtáčnikom, ktorá sa dostala pred ne na druhé miesto. Prehral doma aj Badín nečakane s Kysuckým Novým Mestom. Z tretej priečky klesol na šiestu. Neuspel ani Medzibrod na ihrisku v Makove.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil vo Veľkých Ludinciach mal dobrý úvod do zápasu. Ujal sa vedenia už v desiatej minúte po štandardnej situácii, keď sa presadil hlavou po centri Dárius Rusko0:1. Následne boli lepším mužstvom domáci futbalisti. Vypracovali si dostatok gólových príležitostí, no nedokázali ich premeniť na vyrovnávajúci zásah do prestávky. A to ani po nebezpečných štandardkách.

Po zmene strán pribrzdila Ludince penalta. Dopater viedol loptu zhruba 30 metrov až do pokutového územia, kde si to z ľavej nohy prehadzoval na pravú a v tom ho nechcene stopér súpera trafil. Pískal sa teda pokutový kop a ten s prehľadom premenil Patrik Abrahám a zvýšil náskok hostí na 0:2. Domácich vrátil do zápasu po hodine hry pekným gólom Gábor Tóth1:2. Lenže tento stav trval iba päť minút, pretože na 1:3 zvyšoval druhým gólom v zápase po centri na bližšiu žrď už nohou Dárius Rusko. Ludinčania bojovali o výsledok, hrozili najmä po centroch pred bránku a predvádzali dobrú kombinačnú hru smerom dopredu. Podarilo sa im znížiť Domastom v sedemdesiatej minúte. A aj za stavu 2:3 mali šance na vyrovnanie, no zostalo iba pri nich. Záver bol divoký. V poslednej minúte videl hosťujúci Beran po druhej žltej karte červenú a v nadstavenom čase sa červenalo aj pred domácim brankárom Krátkym, ktorý rukou zmaril mimo pokutového územia čistú gólovú šancu RSC HA.

Tréner RSC HA Juraj Homola pre bystricoviny.sk: „Zo začiatku zápasu sme kontrolovali hru a nepúšťali sme súpera do nebezpečných situácií. Po nami strelenom góle začal hrať súper odvážnejšie, útočil s väčším počtom hráčov, čo sme mu umožňovali  tým, že sme neskoro pristupovali k hráčom zakladajúcim útoky. Výsledkom boli štandardné situácie, z ktorých si súper vytváral príležitosti na skórovanie. V druhom polčase sme sa 2-krát dostali do dvojgóloveho vedenia, ktoré sme však vždy udržali len 5 minút. Súper si vytváral príležitosti z krajných vertikál a hrozil nám po centrovaných loptách pred bránku i po kombináciách založených na krátkych prihrávkach. My sme naopak hrozili z rýchlych protiútokov, avšak v niektorých prípadoch sme zbrklosťou strácali loptu a dostávali sa pod tlak. Vedenie o gól sa nám podarilo udržať aj napriek vylúčeniu hráča a množstvu nebezpečných štandardných situácií súpera.“

Dárius Rusko, strelec dvoch gólov RSC HA pre bystricoviny.sk:Ja osobne si myslím, že do zápasu sme vkročili presne tak ako sme chceli. Chceli sme hrať aktívne, dostavať sa do šancí a hlavne neinkasovať prvý gól, žo sa nám podarilo. Skóroval som už v 10-tej minúte po štandardnej situácii a následnom centri som si našiel priestor na zadnej žrdi, odkiaľ som hlavou prekonal brankára. Zápas bol veľmi vypätý a nervózny. V obrane sme hrali zodpovedne a súpera sme takmer do ničoho vážneho nepúšťali, ale samozrejme si vytvorili nejaké šance aj domáci, kde nás podržal brankár. V úvode druhého polčasu nás super zatlačil, ale tlak sme našťastie ustáli a odpovedali premenenou penaltou. Ja som zvyšoval na 1:3, kedy po ľavej čiare unikol Paťo Abrahám a nacentroval mi loptu na bližšiu žrď a stadiaľ som strieľal svoj druhý gól. Bol to veľmi ťažký a náročný zápas. Sme radi, že sa nám ho podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Veríme, že to takto bude pokračovať naďalej.“

TJ Družstevník Veľké Ludince – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:3 (0:1)

Góly: 60. G. Tóth, 70. Domasta – 10. a 65. D. Rusko, 55. Abrahám (z 11 m). Rozhodoval: Dohál. ŽK: Domasta – Holub, Dopater, Markovič, Abrahám, Brodziansky, A. JAckuliak, Beran, D. Rusko, Mazanovský. ČK: 90. Krátky za hru rukou – 90. Beran po 2 ŽK. Diváci: 150.

Zostava Hamsik Academy: Slančík – Jenat, Holub, Kapor – D. Rusko, Brodziansky, Netolický (46. Krištof), Barbora – Dopater (56. Beran) – A. Jackuliak (68. Mazanovský), Abrahám (78. Sásik)

———————————————————

Podkonice prišli o vedúce postavenie v tabuľke domácou prehrou s Lehotou pod Vtáčnikom. Hostia išli do vedenia pred polhodinou hry Dojčinovičom a stav 0:1 platil aj do prestávky. Po zmene strán sa domácim nedarilo vyrovnať i napriek trojitému striedaniu cez polčas. Napokon sa znovu dočkal súper, v 83. minúte zvýšil vedenie na 0:2 Januška a Podkoničania už na zvrat pomýšľať nemohli. Nestrelili gól a zaknihovali prvú prehru v sezóne pred vlastnými priaznivcami.

Žiaľ bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali ešte vo vlaňajšej sezóne hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

FK Podkonice – OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 0:2 (0:1)

Góly: 27. Dojčinovič, 83. Januška. Rozhodoval: Bočková. ŽK: D. Selecký, Mat. Turňa. Diváci: 223.

Zostava Podkonice: Nôta – P. Maslo, Mat. Turňa, Očenáš – Sekáč (58. Rosenberger), Jakab (46. D. Bača), M. Lichý (46. Melich), Patrnčiak (86. J. Rusko) – D. Selecký, Kaliský, Mózer (46. Kostúr)

———————————————————————————-

Ostatné výsledky:  Krásno n. Kys. – Martin 1:0, Beluša – Malacky 2:0, Šaľa – Častkovce 2:1, Galanta – Rača 1:3, Inter – Sereď 1:2, N. Zámky – Myjava 3:1.

Najbližšie má RSC Hamsik Academy voľno pre nepárny počet účastníkov v tejto súťaži a ligový duel odohrá až v sobotu 19. októbra o 14.30 hodine doma na MMŠ Radvaň proti Častkovciam.  Podkonice sa predstavia u lídra tabuľky v sobotu 12. októbraSeredi15.00 hodine.

1. Sereď 23b, 2. Lehota p. V. 21b, 3. Podkonice 20b, 4. Šaľa 20b, 5. Beluša 20b, 6. Malacky 18b, 7. Rača 17b, 8. Galanta 13b, 9. V. Ludince 13b, 10. Inter 11b, 11. N. Zámky 11b, 12. RSC HA 11b, 13. Myjava 9b, 14. Krásno n. Kys. 9b, 15. Martin 8b.16. Častkovce 5b, 17. Bánová 4b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín privítal na svojom štadióne Kysucké Nové Mesto, ktoré výsledkovo zaostáva za minulou sezónou. Hralo sa na veľmi ťažkom podmočenom teréne. Už v 1. min padol takmer gól, keď rozohrávku domácich zastavila mláka, Chupáň to chcel využiť ale jeho lob skončil len na brvne. Potom prevzali iniciatívu domáci, zatlačili Kysučanov na ich vlastnú polovicu a hrozili najmä po rohových kopoch. Vyťažili z nich len dve nastrelené brvná. V závere prvého polčasu sa osmelili aj hostia, ale Chupáň sám pred bránkou nemieril presne.

Aj v druhom polčase mali loptu na svojich kopačkách častejšie domáci. Prvý gól však padol na druhej strane v 66. min, keď strelu Labudu neudržal brankár Sršeň a Chupáň poslal loptu za jeho chrbát – 0:1. Badínčania sa nevzdávali, vrhli všetky sily do útoku a odmenení boli v 82. min, keď pokutový kop premenil Vician1:1. Dlho sa však z vyrovnania netešili. V 84. min hosťom vyšla rýchla akcia, Makovický našiel pred bránkou voľného Martinčeka a ten hlavou rozhodol o výhre hostí víťazným gólom na 1:2. Náš tím z banskobystrického okresu v snahe opäť vyrovnať otvoril obranu, čo využil v 86. min Chupáň, ktorý krásnou strelou stanovil konečný výsledok na 1:3. Badín tak v súťaži našiel premožiteľa na svojom ihrisku po viac ako roku.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil prehru nasledovne: „Prvých tridsať minút bolo z našej strany veľmi dobrých. Dokázali sme súpera zatlačiť na ich polovicu, vypracovali sme si rad štandardných situácií, nastrelili dve brvná, ale gól sme nedali. Potom sa hra vyrovnali a v polovici druhého polčasu sme inkasovali. To nás nepoložilo a išli sme za vyrovnaním, čo sa nám aj podarilo, ale potom sme to nezvládli. Prakticky hneď po vyrovnávajúcom góle sme inkasovali, čo nás definitívne zlomilo a na čo sme už nedokázali zareagovať.“

ŠK Badín – MŠK Kysucké Nové Mesto 1:3 (0:0)

Góly: 82. Vician (z 11m) – 66. a 86. Chupáň, 84. Martinček. Rozhodoval: Širanec. Diváci: 100.

———————————————————————

Medzibrod sa po minulovíkendovom diskutabilnom voľne pre problémy na strane vtedajšieho lídra z Oravského Veselého predstavil v Makove. Domáci začali na menšom ihrisku od začiatku aktívne. Najskôr po štvrťhodine obišiel Maruniaka Bologa, ale jeho strela  z uhla iba prešla popred bránku.  O pár minút sa už dostal Makov do vedenia, keď po štandardnej situácii vrátili domáci od zadnej žrdi loptu pred bránku a osamotený Gorelčík ju už nemal problém umiestniť do siete – 1:0. Rovnaká situácia sa zopakovala po polhodine hry aj na druhej strane, keď po rohovom kope vrátil hlavičkou loptu pred bránku Pánik a strelou pod brvno vyrovnal na 1:1 Milrád. Hostia následne ožili a do prestávky boli lepším tímom. Nedokázali to však zužitkovať do vedúceho gólu, keď strelu Chromeka obranca Makova vykopol z bránkovej čiary.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, ktorých poslal do vedenia 2:1 opäť Gorelčík hlavičkou po rohovom kope.  Hráči Medzibrodu sa snažili o rýchle vyrovnanie prevažne nakopnutými loptami, s ktorými si však súper dokázal poradiť a z pozornej obrany vyrážal do rýchlych brejkov. Po jednom z nich navýšil vedenie na 3:1 Bologa a prakticky tak rozhodol o víťazovi stretnutia, keďže v závere už hostia výrazne neohrozili Sedláka a strely spoza šestnástky zblokovala domáca obrana alebo skončili mimo bránky.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Ivan Bartoš pre bystricoviny.sk hodnotil duel nasledovne: „V prvom polčase do gólu sme hrali dosť pasívne, na základe čoho sme dostali prvý gól. Po góle súpera sme zlepšili pohyb, z čoho sme sa začali viac dostávať do súperovej šestnástky. Dostali sme súpera na ich domácej pôde pod tlak, z čoho sme si vytvorili štandardnú situáciu, z ktorej sme vyrovnali. Do konca prvého polčasu sme si vytvorili strelecké príležitosti a pri troche šťastia sme mohli vedenie strhnúť na svoju stranu. Cez prestávku sme si povedali, že budeme ďalej pokračovať v nátlakovej hre. Bohužiaľ 5 minút po prestávke sme inkasovali rýchly gól po štandardnej situácii, kde sme si nepokryli hráča. Po tomto góle sme boli málo trpezliví v rozohrávke a začali sme nakopávať lopty. A nezískavali sme odrazené lopty. Z čoho sme sa dostávali pod tlak a inkasovali sme ďalší gól. Po góle na 3:1 sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale boli sme viackrát nepresní vo finálnej fáze. Nemôžem zaprieť chalanom bojovnosť, ale dnes nám možno chýbalo trochu šťastia. Možno keby sme strelili druhý gól v prvom polčase, tak verím, že by sme zápas doviedli do víťazného konca.“

ŠK Javorník Makov – TJ Sokol Medzibrod 3:1 (1:1)

Góly: 20. a 48. Gorelčík, 65. Bologa – 33. Milrád. Rozhodoval: Mensár. Diváci: 200.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Zubrohlava – Čadca 3:1, Bešeňová – Osrblie 2:1, Stráňavy – Staškov 3:2, Bytča – Príbelce 5:1.

Najbližšie Medzibrod už v stredu 10. októbra doma o 15.30 hodine proti Oravskému Veselému a následne v nedeľu 13. októbra privíta o hodinu skôr, teda o 14.30 v okresnom derby Badín.

1. Stráňavy 21b, 2. Oravské Veselé 17b***, 3. Zubrohlava 16b, 4. Bytča 16b*, 5. Osrblie 16b, 6. BADÍN 15b*, 7. Staškov 13b*, 8. Makov 13b*, 9. Kysucké N. Mesto 12b, 10. Bešeňová 11b, 11. Kováčová 10b*, 12. Príbelce 8b*, 13. MEDZIBROD 6b*, 14. Čadca 6b.