RSC HA prehral s Martinom, nešlo to ani Medzibrodu, vyhral iba Badín nad nováčikom + HLASY

0 /

Cez víkend boli na programe prvé zápasy sezóny 2024/2025 v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy podľahol doma Martinu 0:1, Podkonice mali voľno. V nižšie spomínanej súťaži Badín privítal doma nováčika z Osrblia a zdolal ho 3:2 dvoma gólmi Filipa Koctúra. Dobre tak vstúpil do sezóny. Žiaľ nedarilo sa Medzibrodu v Príbelciach, kde síce strelil gól, no inkasoval až tri.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica v prvú augustovú sobotu odštartoval svoje účinkovanie v novej sezóne III. ligy Západ. Na Mestskom mládežníckom štadióne Radvaň v Banskej Bystrici privítal MŠK Fomat Martin. HAmšíkovci nenadviazali na gólovo produktívne stretnutie 1. kola Slovnaft Cupu v Slovenskej Ľupči, proti Martinu sa im nepodarilo skórovať. V 12. minúte to z ľavého krídla skúšal Marek Puškár a brankár hostí Peter Ďuríček vyrazil loptu na roh. V 16. minúte mal nádejnú príležitosť kapitán Patrik Abrahám, keď si nabehol za obranu súpera, prehodil vybehnutého gólmana, ale netrafil bránku. Domáci gólman Adrián Slančík musel zasahovať v 30. minúte, keď ho skrytou strelou z hranice šestnástky preveril René Holáň. V závere polčasu sa ešte tečovanou strelou do Slančíkových rukavíc prezentoval Martin Mlynár.

Po zmene strán v 53. minúte získal loptu na ľavom krídle Jakub Krištof, následne odcentroval do ohňa a Abrahám hlavičkoval z náročnej pozície nad bránu. O najtesnejšej výhre hostí rozhodol v 66. minúte Christián Chovanec, ktorý sa po nákope zo štandardky a v následnej skrumáži pred bránkou presadil na druhý pokus – 0:1. Hráči RSC HA sa síce dostávali do útočnej tretiny ihriska, ale problémy im robila finálna fáza. Martinský brankár Ďuríček si v 80. minúte poľahky poradil s nožničkami Samuela Jenata. V závere duelu sa po rohovom kope z ľavej strany predral pred zadnú žrď Mário Ždánsky, ale v sklze netrafil loptu. Tri body si tak odniesli hostia z Martina.

Juraj Homola, tréner RSC Hamsik Academy: „Zápas sme začali celkom dobre, no potom náš výkon padal. Najväčším problémom bola naša nepresnosť. Stálo nás veľa síl, aby sme získali loptu naspäť, a keď sme ju získali, tak sme ju veľmi často stratili svojou nepresnosťou opäť. Súper dobre bránil, hostia boli dobre organizovaní, ťažko sa hralo stredom ihriska. Chceli sme hrať hlavne po stranách, kde nám ale chýbala hra jeden na jedného. Častokrát sme aj v týchto priestoroch boli veľmi nepresní. Šance, ktoré sme mali, sme nedokázali využiť. Na druhej strane, súper svoju jednu využil, a preto zaslúžene vyhral. Niektorí hráči nepodali dobrý výkon, a preto určite nastanú nejaké zmeny v budúcom zápase.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

RSC Hamsik Academy – MŠK Fomat Martin 0:1 (0:0)

Gól: 66. Chovanec. Rozhodovali: Kyseľ – Uhrín, Šága. ŽK: 65. Netolický, 78. Jenat, 90. Abrahám, 90. Krištof – 55. Holáň, 88. J. Kollár, 90. Ďuríček. Diváci: 120.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Sásik, Jenat, Kapor, P. Hanes (46. Dopater) – Holub (46. Brodziansky), Puškár (65. D. Rusko), Netolický (78. Ždánsky) – Abrahám (C), A. Jackuliak, Barbora (39. Krištof)

———————————————————————————-

Ostatné výsledky: Beluša – Nové Zámky 1:0, V. Ludince – Bánová 4:1, Rača – Lehota p. Vt. 2:1, Galanta – Inter Bratislava 2:0, Častkovce – Myjava 1:3, Malacky – Sereď 1:1, Šaľa – Krásno n. K. 2:2.

Najbližšie sa predstavia futbalisti RSC Hamsik Academy sobotu 10. augusta17.00 hodine v Bánovej. O deň neskôr v tom istom čase Podkonice privítajú doma Galantu.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

V úvodnom zápase sezónny privítal Badín pred peknou diváckou kulisou ambiciózneho nováčika z Osrblia. Už od úvodu stretnutia hostia ukázali, že nebudú v súťaži len do počtu. Prvý polčas priniesol kvalitný priebeh z obidvoch strán. Ako prvý sa v zápase tešili hostia, keď sa v 8.min. po ľavej strane presadil Mojžiš, ktorého center našiel Laksíka, ktorému domáca obrana nechala až príliš priestoru na spracovanie a následne potvrdil svoj kanoniersky inštinkt – 0:1. Horehronci sa z vedenia dlho netešili. V 8.min zachytil zlú rozohrávku Slovák, prešiel obranou ako nôž maslom a pohodlne poslal popod brankára loptu do siete – 1:1. Aj v nasledujúcich minútach prvého polčasu sa hral pre divákov atraktívny futbal, keď obe mužstvá preukázali veľkú snahu o zmenu skóre vo svoj prospech. Domáci sa snažili presadiť v krídelných priestoroch, naopak hostia hrozili centrovanými loptami do šestnástky. Keďže sa už skóre nemenilo, mužstvá schádzali do šatní za nerozhodného výsledku.

Do druhého polčasu Badínu vyšlo dokonale striedanie, keď na trávnik prišiel Koctúr a už v 47. min sa ocitol sám pred brankárom Kováčom, keď ho nádhernou prihrávkou našiel Žilinec, svoj nájazd premenil na 2:1. Tento gól dodal domácemu mužstvu sebavedomie a takmer celý druhý polčas sa niesol v jeho réžii. Umne vyčkával na chyby súpera a z rýchlych protiútokov hrozil ďalšími gólmi. Napriek veľkým príležitostiam Koctúra, Hrica a Tužinského, skončila v sieti až strela Koctúra v 73.min – 3:1. Keď sa zdalo, že sa rozídu súperi dvojgólovým rozdielom, Badínčania v nadstavenom čase pri zahrávaní rohového kopu spravili zbytočnú chybu, po ktorej Mejri uzavrel výsledok zápasu na 3:2 pre domácich. Celok z bystrického okresu tak potvrdil rolu favorita, ale futbalisti z Osrblia ukázali potenciál do ďalších bojov.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil výhru nasledovne: „Na prvé kolo to bol celkom zaujímavý zápas. Na začiatku obe mužstvá svoje prvé šance premenili a tak po desiatich minútach bolo 1:1. Prvý polčas bol vyrovnaný. Vyšiel nám vstup do druhého polčasu, keď po dvoch minútach sme sa ujali vedenia po nábehu za obranu. Gól nás upokojil a momentum zápasu bolo na našej strane, čo sme využili na strelenie tretieho gólu. V tejto fáze zápasu sme mali navrch a mohli sme pridať ďalší gól. V závere duelu sme po hrubých chybách inkasovali zbytočný gól. Z výkonom som spokojný. Hlavne v druhom polčase to bolo z našej strany veľmi dobré.“

Filip Koctúr, dvojgólový strelec Badína: „Prvý domáci zápas novej sezóny s dobrým súperom a na dobrom ihrisku sme zvládli. V úvode zápasu sme síce inkasovali gól, ale postupne sme sa dostali do tempa a do polčasu sa nám podarilo vyrovnať, keď súperovu chybu dokázal potrestať Vladislav Slovák. Úvod druhého polčasu vyšiel zas nám. Podarilo sa  nám hneď streliť gól po peknom dlhom nákope Branislava Žilinca za obranu súpera. Postupne sme zvyšovali tempo a odmenou nám bol ďalší gól, keď nám vyšla priamočiara akcia. V závere sme zle rozohrali rohový kop a súper nám po brejku strelil druhý gól. Som rád, že sa mi strelecky darilo, ale dôležité sú tri body do tabuľky. Dúfam, že ich potvrdíme aj v nasledujúcom zápase.“

ŠK Badín – TJ Partizán Osrblie 3:2 (1:1)

Góly: 8. Slovák, 47. a 73. Koctúr – 6. Laksík, 90. Mejri. Rozhodoval: Holas. Diváci: 200.

———————————————————————

Medzibrod cestoval na úvod sezóny do Príbeliec a domáci sa dostali do vedenia už v úvode stretnutia zásluhou Santorisa, ktorý sa presadil z 5 metrov k žrdi po centri z krídla – 1:0. Následne sa Príbelce stiahli a prenechali iniciatívu Medzibrodu. Hostia si napriek územnej prevahe nedokázali vytvoriť väčšie gólové príležitosti a Geregai si ľahko poradil so strelou Lacka. Pred polčasom domáci navýšili svoje vedenie, keď Brašeň „frajerom na záver“ umiestnil z polovice ihriska loptu do siete – 2:0.

Medzibrodčania sa chceli po prestávke čím skôr vrátiť do zápasu kontaktným gólom, ale súper práve naopak pridal rýchlo tretí gól, keď tečovaná strela Strapeka skončila za chrbtom Maruniaka – 3:0. Nasledoval veľký tlak hostí, z ktorého však lopta po strele Lacka skončila iba na brvne, Čilík v tutovke hlavou zle trafil loptu a z ďalšej akcie Chromek z 5 metrov napálil iba Geregaia. Zaslúžený gól tak prišiel až 15 minút pred koncom, keď sa po rohovom kope presadil Pánik3:1. V zostávajúcom čase sa ešte celok z bystrického okresu snažil zdramatizovať stretnutie, ale už si nedokázal vypracovať vyloženú gólovú príležitosť a utrpel smolnú prehru vzhľadom na predvedený výkon.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil prehru nasledovne: „Novú sezónu sme odštartovali tak ako sme skončili starú, čiže prehrou. Prvý polčas bol z našej strany herne fajn. Držanie lopty bolo na našich kopačkách, ale sterilné, bez efektivity. V poslednej tretine ihriska sme boli málo dôrazní, volili sme ťažšie riešenia a súper nás vytrestal z efektivity. V podstate z prvej akcie dali domáci gól. Urobili sme nezmyselnú chybu, nepokryli sme si hráča v pokutovom území. Následne sme mali tlak, no bohužiaľ bez výraznejšej šance. Domáci potom využili skúsenosť Kuba Brašeňa a z polky ihriska trafil ponad brankára loptu do siete. Tam nastal súbeh viacerých chýb. Povedali sme si pred druhým polčasom, že tento zápas nie je stratený, že máme schopnosti ho zvrátiť. Bohužiaľ, hneď po 50-tej minúte nastala séria chýb, keď jedného hráča sprevádzame 80 metrov, druhého necháme voľného v šestnástke zakončiť, takže bolo 3:0. Potešiteľné môže byť, že sme ani za tohto stavu nezložili zbrane. Mali sme tri šance, nastrelili sme brvno, podarilo sa nám znížiť, ale žiaľ to bolo z našej strany všetko. Z tohto zápasu si môžeme odniesť dobré i zlé veci. Treba sa poriadne pripraviť na stredajší pohár a následne nás čaká domáca ligová premiéra v tejto sezóne proti Staškovu.“

TJD Príbelce – TJ Sokol Medzibrod 3:1 (2:0)

Góly: 9. Santoris, 40. Brašeň, 52. Strapek – 75. Pánik. Rozhodoval: Vician. Diváci: 100.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Makov – Zubrohlava 3:0, Oravské Veselé – Bešeňová 2:1, Stráňavy – Čadca 2:1, Bytča – Kováčová 6:0, Staškov – Kysucké N. Mesto 1:0.

Najbližšie sa Badín predstaví v Zubrohlave a Medzibrod hrá doma so Staškovom. Obe stretnutia sú naplánované na nedeľu 11. augusta16.30 hodine.

Autor: (cb), Foto: web RSC HA zo zápasu s Martinom