Nešťastné zápasy RSC HA i Badína, Podkonice mali šťastie, Medzibrod a Ľupča prehrali + HLASY

4 /

Cez víkend boli na programe ďalšie zápasy v tretej, štvrtej i piatej futbalovej lige. V najvyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy podľahol doma s dovtedy predposledným Interom Bratislava 1:3, keď pre maródku v tíme nastúpil v oklieštenej zostave a rozhodca im vyslovene neprial. Prekvapujú Podkonice. Po vlaňajšej nevydarenej sezóne vyhrali na pôde vedúcich Veľkých Ludiniec a dostali sa pred ne v tabuľke. V štvrtoligovej súťaži bodoval iba Badín, keď remizoval doma s Bešeňovou 0:0. Na svojom ihrisku nenašiel premožiteľa už vyše roka. Medzibord privítal Kováčovú a nezvládnutý záver prvého a úvod druhého polčasu ho stál všetky body. Neuspela ani Slovenská Ľupča v piatej lige na horúcej pôde v Brezne.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica privítal na Mestskom mládežníckom štadióne Radvaň v Kráľovej FK Inter Bratislava. Prvú šancu zápasu mal v 4. minúte Dárius Rusko, keď po centri sprava trafil vo vnútri šestnástky pravú žrd bránky hostí. O dvadsať minút neskôr sa po nákope Puškára zo štandardky ocitol v dobrej pozícii domáci Milovan Kapor, ale hlavičkoval tesne vedľa. Interisti pohrozili v 27. minúte, po centri Juraja Pirosku z pravého krídla zakončil Pavol Bellás nad brvno. Od 32. minúty hrali Hamšíkovci o desiatich, keďže hlavný arbiter Švolík ocenil počínanie si kapitána Patrika Abraháma v súboji pred bránkou súpera červenou kartou. Napriek tomu sa bystrickým hráčom v závere prvého polčasu podarilo rozvlniť sieť, ale rozhodca videl útočný faul v pokutovom území. Pred prestávkou si ešte stihli vypracovať pološancu hostia. Po dlhom aute sa odrazená lopta dostala na hranicu šestnástky k Marekovi Sokolovi, ktorý vystrelil prízemne vedľa ľavej žrde. Gól tak diváci do prestávky nevideli.

Úvod druhého polčasu patril Interu. Sokol ešte z prvej z ľavej strany pokutového územia tesne minul bránku, ale v 50. minúte sa už skóre menilo. Po rohu z ľavej strany trafil Samuel Popelák zblízka brvno a gólovú dorážku si našiel Adrián Pančík0:1. Už v 54. minúte viedol bratislavský celok dvojgólovým rozdielom. Piroska kopol roh z ľavej strany na predný roh päťky, kde hlavičkou poslal loptu presne k bližšej žrdi Pavol Bellás0:2. Domácim sa však zakrátko podarilo znížiť. Marek Sásik vysunul na pravé krídlo striedajúceho Filipa Tonkoviča, ktorý ušiel obrancovi a poslal výbornú prihrávku pred bránku, kde sa koncovkou k ľavej žrdi presadil Dárius Rusko1:2. Hráči RSC HA sa aj o desiatich dostávali do poslednej tretiny ihriska, ale hostia čakali na svoje príležitosti. Jednu takú mali v 71. minúte, keď Garcia poslal z ľavého krídla prízemnú prihrávku pred bližšiu žrď, ktorú v sklze minul Bellás. Krátko nato bolo nebezpečné bystrické mužstvo a Tonkovič preveril gólmana Martina Danihela strelou z uhla z pravej strany veľkého vápna. Domáci však ani zo štandardiek vyrovnať nedokázali a posledné slovo mal bratislavský celok. Samuel Klandúch v 89. minúte fauloval v šestnástke Bellása a kapitán Interu Patrik Špak premenil penaltu strelou po pravej ruke Adriána Slančíka – 1:3. Hamšíkovci nevyhrali tri kolá v rade, zatiaľ čo žlto-čierni si pripísali druhú výhru po sebe a odlepili sa z predposlednej priečky tabuľky.

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

Rastislav Kollár, asistent trénera RSC Hamsik Academy pre klubový web: „Zápas sme kvôli chorobe niekoľkých hráčov začali v pozmenenej zostave. Aj napriek chybám niektorých hráčov sme si vytvorili sľubné až vyložené šance na skórovanie. Nedôraznou hrou v osobných súbojoch sme ponúkali súperovi príležitosti na ohrozenie našej bránky, najmä zo štandardných situácií. Hru samozrejme ovplyvnilo vylúčenie nášho kapitána. Prvý polčas sme takticky dohrali za stavu 0:0. V druhom polčase sme sa chceli sústrediť na útočné štandardné situácie, z ktorých skórovať sa zdalo byť možným spôsobom ako zápas vyhrať. Stal sa však opak a my sme dvakrát inkasovali po rohových kopoch súpera. Následne sme z ukážkovej akcie z pravej vertikály znížili. Po prestriedaní sme hrozili najmä po centrovaných prihrávkach z krajných vertikál, ale kvalita zakončení hlavou nebola na požadovanej úrovni. Po dlhých prihrávkach zo strednej vertikály sme niekoľko súbojov vyhrali, ale odrazené lopty sme na gól nezužitkovali. V závere ešte súper premenil pokutový kop po faule na prenikajúceho hráča do našej už vabank hrajúcej obrany. Potešujúce je aspoň to, že Lukáš Biely, hráč dorastu, ktorý na záver nastúpil, vytvoril viac nebezpečných situácií na skórovanie, ako niektorí hráči za celý zápas.“

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – FK Inter Bratislava 1:3 (0:0)

Góly: 55. D. Rusko – 50. Pančík, 54. Bellás, 90. Špak (z 11m). Rozhodovali: Švolík – Cabaj, Ondrášová. ŽK: 40. Barbora – 30. Mihálek, 42. Pančík, 67. P. Hlinka (tréner), 73. Popelák. ČK: 32. Abrahám za udretie rukou súpera do hlavy. Diváci: 145.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Sásik, Jenat, Kapor, Barbora – Krištof (87. Gallo), Klandúch – Vavák (40. Tonkovič), Puškár (75. P. Hanes), Abrahám (C) – D. Rusko (75. L. Biely).

—————————————————————————

Podkonice cestovali do Veľkých Ludiniec na pôdu lídra. V tejto obci levického okresu mali hody a duel si istotne všetci predstavovali inak. Hostia z bystrického okresu vyrážali zo zabezpečenej obrany do nebezpečných brejkov. Loptu mali na kopačkách častejšie domáci. Podkonice išli do vedenia šťastným gólom Adriána Melicha z diaľky po polhodine hry a polčas tak skončil 0:1. Ludince mali do druhého dejstva výborný vstup, ale nepremenili tri gólové šance, vrátane penalty v podaní Sebastiána Nagya. A pykali za to. Hostia z dvoch brejkov skórovali v rozpätí troch minút, keď sa v oboch prípadoch presadil Dávid Selecký, v 65-tej zvýšil na 0:2 a v 68-mej na 0:3. Domácich to definitívne zmrazilo, odohrali trochu nešťastný zápas s trpkým koncom a výsledkom.

Žiaľ bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali ešte vo vlaňajšej sezóne hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

TJ Družstevník Veľké Ludince – FK Podkonice 0:3 (0:1)

Góly: 32. A. Melich, 65. a 68. D. Selecký. Rozhodoval: Smolák. ŽK: Horniak – Patrnčiak. Diváci: 300.

Súpiska Podkoníc: Nôta – Kupčík, Mat. Turňa, Očenáš, Sekáč (75. Jakab), Bača, Melich (86. Lichý), Patrnčiak (75. P. Maslo), D. Selecký, Kostúr (62. Kaliský), Berbić (62. Rosenberger).

———————————————————————————-

Ostatné výsledky: OK Častkovce – FKM Nové Zámky 0:2, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – MŠK FOMAT Martin 1:0, FK Slovan Duslo Šaľa – FC Slovan Galanta 2:1, ŠKF Sereď – Spartak Myjava 2:0, FK Rača Bratislava – TJ Jednota Bánová 1:0, FC Žolík Malacky – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:0.

Najbližšie si oba celky z banskobystrického okresu v tejto súťaži zmerajú sily vo vzájomnom zápase v nedeľu 8. septembra o 16.00 hodine. Podkonice hrajú doma a pricestuje k nim RSC Hamsik Academy.

1. Malacky 14b, 2. Podkonice 13b, 3. V. Ludince 12b, 4. Rača 11b, 5. Beluša 10b, 6. Lehota p. V. 10b, 7. Šaľa 10b, 8. Galanta 9b, 9. Sereď 8b, 10. Martin 8b, 11. RSC HA 7b, 12. Inter 6b, 13. N. Zámky 6b, 14. Krásno n. Kys. 4b, 15. Myjava 4b, 16. Častkovce 4b, 17. Bánová 0b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín chcel po postupe v Slovenskom pohári nadviazať na tento úspech aj víťazstvom v ligovej súťaži doma nad Bešeňovou. Plány mu takmer zmaril už v 3. min Dolník, ktorý sa ocitol sám pred Sršňom, ten však jeho strelu chytil. O minútu neskôr bol v podobnej situácii domáci Tužinský, ale aj tentokrát mal navrch brankár, tentoraz hosťujúci Pažítka. V 9.min domáci zahrávali rohový kop, odrazenú loptu poslal späť na päťku Vician, ale hlavička Hrica skončila len v rukaviciach Pažítku. Badínčania nepoľavovali v aktivite, v 20. min sa po ľavej strane uvoľnil Vician, jeho center našiel na vzdialenejšej žrdi Slováka, ale ten mieril nad. Ďalšiu veľkú príležitosť mali domáci v 29.min, keď Vician tentoraz z pravej strany hľadal mäkkým centrom Mikulca, tomu chýbali doslova milimetre na lepšie zakončenie. Nebezpečný boli aj hostia, keď sa v 31. min individuálne presadil Teličák, jeho tečovaná strela skončila len tesne nad brvnom. Ani v závere polčasu sa domáci nedočkali gólu, v 39. min zahrávali rohový kop, Tužinský poslal loptu na zadnú žrď, kde si ju našiel Bíreš, jeho hlavička šla len vedľa bránky hostí. Do kabín tak schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

Aj do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Badínčania, v 47. min zakombinovali Tužinský s Hricom a na konci ich akcie bol úplne voľný Vician, ktorého však v 100% šanci vychytal Pažítka. V 49.min mali nebezpečnú situáciu hostia, keď sa pred bránku dostal Teličák, jeho spätnú prihrávku však pozorná obrana odvrátila do bezpečia. V 55. min domáci zahrávali rohový kop a opäť z toho bol takmer gól, hlavičku Polláka napokon vyhlavičkoval jeden z hostí z bránkovej čiary a následná strela Bíreša šla mimo bránky. V 63 .min mali na hlave gól pre zmenu hostia, ale lopta po centri Kolanku a hlavičke Kútnika skončila len na žrdi domácej svätyne. V 76. min mali ďalšiu dobrú príležitosť hráči Bešeňovej, keď z pravej strany centroval Kalanka a Bartoš tiež hlavou minul bránku. V závere zápasu Badín vystupňoval svoju snahu o rozhodujúci gól. V 79. min mal na kopačke presný zásah Studený, keď sa po centrovanej lopte ocitol sám na päťke,  ale trestuhodne prekopol bránku. V 87. min našiel Vician v šestnástke voľného Koctúra, ktorý si však neprebral dobre loptu a hosťujúci obranca mu ju v poslednom momente dokázal vypichnúť. To bola bodka za inak zaujímavým zápasom. Domácich napriek strate dvoch bodov môže tešiť fakt, že na domácom trávniku nenašli premožiteľa už viac ako rok.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil remízový duel: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Utorkový pohár nás stál veľa síl a na našom vstupe do zápasu to bolo vidieť. Kazili sme ľahké prihrávky a bolo tam veľa strát lopty. Už v piatej minúte mala Bešeňová šancu a podržal náš Sršeň v bránke. Postupom času sme sa dokázali dostať do tempa, dokázali sme zakombinovať a začali sme si vytvárať šance, ale zlyhávali sme v koncovke. V druhom polčase sme chceli zápas zlomiť na našu stranu, ale jednoducho to nešlo. Opäť sme zahodili nejaké šance a neboli sme schopní streliť gól. Nakoniec sme mohli aj prehrať, keď v závere mala dobrú šancu aj Bešeňová. V druhom domácom zápase po sebe sme nedokázali streliť gól i napriek tomu, že sme si vypracovali dostatočné množstvo šancí. Ich nepremieňanie nás stojí lepšie výsledky. Snáď to zlomíme už v najbližšom zápase.“

ŠK Badín – OŠK Bešeňová 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Kuteľ. Diváci: 100.

———————————————————————

Medzibrod v nedeľu privítal na svojom obecnom štadióne Kováčovú. Úvodné minúty sa hral prevažne medzišestnástkový futbal. Po 20-tich  minútach sa na krídle individuálne uvoľnil Paulo Silva a ponúkol loptu ako na tácke pred bránku Milrádovi, ktorý ju nemal problém umiestniť do siete – 1:0.  Hostia sa dočkali vyrovnania v závere polčasu, keď Vronský technickou strelou prekonal Maruniaka a bolo 1:1.

Po prestávke poslal Kováčovu do vedenia už v 48. minúte hlavičkou po rohovom kope Bobor 1:2.  Následne prevzali iniciatívu domáci futbalisti, ale Pánik trafil gólmana Högera a Konder z ďalšej príležitosti prekopol bránku. Strela toho istého hráča o pár minút skončila na konštrukcii bránky. Záverečných dvadsať minút sa hralo za hustého dažďa a Medzibrod si už nedokázal vypracovať vyloženú gólovú šancu. V samom závere ešte z brejku do otvorenej obrany rozhodol o víťazstve hostí svojim druhým gólom v zápase Vronský1:3.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „To, čo sme si povedali pred zápasom platilo iba do prvého gólu, ktorý sme dali. Paradoxne nám vedenie uškodilo, lebo od tohto momentu sme robili na ihrisku nezmyselné veci a nezmyselné chyby. Inkasovali sme gól do šatne po tom, ako sme v strede ihriska v štvorici hráčov prehrali súboj. Myslel som si, že inkasovaný gól bude takou dobrou fackou pred druhým polčasom, no opak bol pravdou. Ďalšia nezmyselná chyba, následne rohový kop, pri ktorom si nepokryjeme hráča a prehrávame 1:2. Vytvorili sme si nejaký tlak potom, škoda najmä Konderovej žrde. Súper nás napokon v závere potrestal tretím gólom. Hosťom gratulujem k výhre, na dnešné tri body nemuseli ukázať nejaký extra futbal. Boli efektívni a využili našu naivitu a ľahké chyby. Prehra ma mrzí aj preto, že na duel prišla pekná divácka kulisa. My sme však po dvoch bodoch vonku predviedli to, čo sme predviedli. Bude ťažké si znovu prilákať diváka na našu stranu. Uvidíme teda ako sa veci vyvinú a čo bude ďalej.“

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Prameň Kováčová 1:3 (1:1)

Góly: 22. Milrád – 43. a 90. Vronský, 48. Bobor. Rozhodoval: Holas. Diváci: 250.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Stráňavy – Makov 2:1, Bytča – Oravské Veselé 1:2, Kysucké N. Mesto – Čadca 1:0, Staškov – Osrblie 4:1, Príbelce – Zubrohlava 2:1.

Najbližšie hrá Badín v sobotu 7. septembra15.30 hodine v domácom prostredí a hostí tretie Stráňavy. Medzibrod nastúpi v ten istý deň a v tom istom čase v Čadci, ktorá je v tabuľke posledná a nevyhrala ešte zápas.

1. Staškov 12b, 2. Oravské Veselé 11b, 3. Stráňavy 9b, 4. Makov 8b, 5. Príbelce 8b, 6. Bytča 7b, 7. Zubrohlava 6b, 8. BADÍN 6b, 9. Osrblie 6b, 10. Bešeňová 5b, 11. Kováčová 5b, 12. MEDZIBROD 5b, 13. Kysucké N. Mesto 5b, 14. Čadca 2b.

V. LIGA – skupina JUH

V piatej lige máme jediného zástupcu z banskobystrického okresu  Slovenskú Ľupču, ktorá cestovala do neďalekého Brezna. Domáci v súťaži ešte neprehrali a pred vyše 500 divákmi začali aktívne. V 2. minúte sa po odrazenej lopte ujali vedenia 1:0 zásluhou Kovalčíka. Následne ešte pohrozili dvomi centrami bez zakončenia. V 33. minúte hostia stratili loptu v strede poľa a po zaváhaní brankára Breznania zvýšili na 2:0 Trégerom. Ľupča pohrozila ešte v prvom polčase, avšak po kolmici Lukáša Ríšu na domácom brankárovi stroskotal Kostúrik.

V druhom polčase domáci bránili dvojgólové vedenie a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Po centrovanej lopte mali hostia príležitosť na zníženie, avšak Kostúrikovu hlavičku zastavil brankár a z následnej dorážky zblízka prekopol bránku Solárik. Breznania si následne poistili vedenie z rýchleho brejku a uzavreli v 76. minúte zápas druhým gólom Kovalčíka v zápase na 3:0.

Útočník Slovenskej Ľupče Ján Kostúrik pre bystricoviny.sk uviedol: „Začiatok zápasu z našej strany bol veľmi zlý, čo viedlo k rýchlemu gólu domácich. Následne sme sa kus otriasli, avšak sám som zlyhal vo veľkej príležitosti. Tak ako som zlyhal ja, zlyhal aj náš brankár a namiesto 1:1 bolo 2:0. Druhý polčas nás Brezno pustilo viacej do hry, ale neviedlo to k našim väčším príležitostiam. Domáci hrali na rýchle kontry, pričom jedna z nich im aj vyšla a poistili si víťazstvo na 3:0 a uzavreli tým zápas. My sa budeme snažiť tento výsledok odčiniť pred vlastnými divákmi už o týždeň proti Málincu, takže veríme, že nás prídete povzbudiť.“

FK Brezno – OFK Slovenská Ľupča 3:0 (2:0)

Góly: 3. a 76. Kovalčík, 34. Tréger. Rozhodoval: Kováč. Diváci: 535.

Najbližšie Slovenská Ľupča privíta doma Málinec. Výkop duelu je plánovaný na nedeľu 8. septembra o 15.30 hodine.

1. V. Krtíš 12b, 2. Lad. Vieska 10b, 3. Brezno 10b, 4. Látky 9b, 5. Hliník n. Hr. 9b, 6. SLOVENSKÁ ĽUPČA 7b, 7. Málinec 6b. …  … 12. Radzovce 2b, 13. Vinica 2b.

Autor: (cb), Foto: web RSC HA zo zápasu s Interom