Medzibrod podľahol v dohrávke Oravskému Veselému o gól, hoci bol lepším tímom

0 /

Vo štvrtok sa v Medzibrode hrala dohrávka 9. kola štvrtej futbalovej ligy – Majstrovstvá regiónu Stred. Domáci celok z banskobystrického okresu hostil favorizovaný druhý celok tabuľky Oravské Veselé, ktoré mali pred výkopom až tri neodohrané duely k dobru. Hostia potvrdili papierové predpoklady, no vyhrali tesne jediným gólom zo šiestej minúty.

Na ťažkom teréne začali lepšie favorizovaní Oravčania, ktorí sa dostali do vedenia hneď v úvode po voleji Kotora pod brvno – 0:1. Domáci zostali na chvíľu zaskočení, ale postupne sa osmelili a prevzali iniciatívu. Hlavička Čilíka minula priestor bránky, pokus Ždanského vyrazil Ruman na roh a Šimúthov pokus po peknej individuálnej akcii skončil nad brvnom.

Okamžite po prestávke mohol vyrovnať Chromek, ale brankár hostí jeho strelu vyrazil a dorážku zblokovali obrancovia. Tlak Medzibrodu narastal, ale po centri Rajčoka netrafil loptu v tutovke Konder a o pár minút neskôr aj Zbyňovský. V závere sa ešte pred bránkou Rumana odohralo niekoľko skrumáži  z ktorých však vždy chýbalo domácim hráčom kúsok šťastia. Tí tak napriek sympatickému výkonu natiahli svoju sériu bez bodového zisku už na štyri zápasy.

Tréner Medzibrodu Ivan Bartoš hodnotil prehru nasledovne: „Odohrali sme smolný zápas. Aj napriek rýchlemu inkasovanému gólu to bol z našej strany dobrý zápas. Aj na ťažkom teréne sme plnili pokyny, ktoré sme si povedali pred zápasom a súpera sme nepustili prakticky do ničoho. Veľmi dobre sme dostupovali a zatvárali priestory, z čoho sme získavali veľa odrazených lôpt. Vytvorili sme si určite štyri gólové príležitosti, z ktorých sme mohli skórovať. Druhý polčas sa hral prakticky na jednu bránku, ale možno nám chýbal väčší dôraz v zakončení. Prehra nás veľmi mrzí, lebo dnes to bol dobrý výkon z našej strany.“

TJ Sokol Medzibrod – TJ Tatran Oravské Veselé 0:1 (0:1)

Gól: 6. Kotora. Rozhodoval: Valíček. Diváci: 150.

Najbližšie je na programe okresné derby medzi Medzibrodom a Badínomnedeľu 13. októbra o 14.30 v Medzibrode.

1. Stráňavy 21b, 2. Oravské Veselé 20b**, 3. Zubrohlava 16b, 4. Bytča 16b*, 5. Osrblie 16b, 6. BADÍN 15b*, 7. Staškov 13b*, 8. Makov 13b*, 9. Kysucké N. Mesto 12b, 10. Bešeňová 11b, 11. Kováčová 10b*, 12. Príbelce 8b*, 13. MEDZIBROD 6b*, 14. Čadca 6b.

Autor: (bl), Foto: ilustračné