Badín vyhral v Staškove a je tretí, remízy RSC HA a Podkoníc + HLASY

1 /

Cez víkend sa hrali zápasy v tretej, štvrtej a piatej lige. V najvyššie uvedenej súťaži remizovali ´Hamšíkovci´ doma s dovtedy druhou Šaľou a vedúce Podkonice hrali nerozhodne v Rači. V štvrtej lige Badín vyhral v Staškove a dostal sa v tabuľke na tretie miesto. Do Medzibrodu nepricestovali Oravské Veselé, ktoré ohlásili covid v ich tíme. Slovenská Ľupča v piatej lige prehrala v Jesenskom.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil na MMŠ Radvaň v súboji so Šaľou. Zo začiatku boli domáci aktívnejší, nastrelili aj brvno po strele z väčšej vzdialenosti, ale súper hral veľmi dobre v defenzíve a tak šance pred bránkou neprichádzali. Bystrický celok sa nevedel presadiť cez dobre brániacich hostí, ktorí uzatvárali hlavne stred ihriska a po stranách chýbala ´Hamšíkovcom´ presnejšia kombinácia a presnejší center. Duslo chcelo prekvapiť a tak nasadilo stopéra Sernu na hrot, aby tam podržal a zakryl lopty.

V druhom polčase bol priebeh hry podobný. Šaľa sa sústreďovala hlavne na defenzívu a domáci sa cez ňu nevedeli presadiť. Mali množstvo štandardných situácií, avšak ani posledný priamy voľný kop z hranice šestnástky neskončil gólom. Nakoniec mohli prísť aj o bod v samom závere. Hostia si vypracovali vyloženú príležitosť, pri ktorej pomohol tímu brankár Slančík. Prekonať ho mohli Čiernik a Quejada. Remíza však zápasu vzhľadom na obraz hry svedčala.

Tréner RSC HA Juraj Homola pre bystricoviny.sk: „Chceli sme vstúpiť aktívne do zápasu, trošku sme zmenili rozostavenie. Cheli sme byť aktívni, streliť gól a neinkasovať žiadny. To sa nám v podstate darilo. Zápas bol vyrovnaný. Súper neotváral stred poľa, útočil s nízkym počtom hráčov, veľa hráčov ostávalo v zbytkovej obrane na svojej polovici. Ťažko sa nám presadzovalo, stále sme hrali do veľkého bloku, či už stredného alebo takého hlbšieho. V prvom vyrovnanom polčase sme nastrelili žrď, čo je škoda. V druhom polčase sme chceli byť ešte viac aktívnejší, streliť gól, ale súper veľmi dobre bránil, ťažko sa cez neho prechádzalo dopredu. Vytvorili sme si len nejaké pološance. V závere sme mali veľmi dobrú štandardku, bola aj dobre kopnutá, ale brankár strelu dobre chytil. Koniec koncov môžeme byť radi aj za bod, lebo v poslednej minúte nám brankár chytil vyloženú šancu súpera, ktorý sa dostal za našu obranu a išiel sám na bránku. Remíza je asi spravodlivá, no určite sme chceli viacej. Súper nám ale toho veľa v ofenzíve nedovolil, tým že dobre bránil. Je to teda spravodlivá remíza.“

Tréner Šale Andrej Štellár: „Musím pochváliť svojich hráčov, pretože nič nevypustili a hrali naplno. Remíza je aj podľa mňa spravodlivá.“

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – FK Slovan Duslo Šaľa 0:0 (0:0)

ŽK: 31. Kapor, 68. R. Rusko, 83. Netolický – 38. Krivošík, 68. Čiernik. Rozhodovali: Bláha – Mokrý, Cabaj. Diváci: 105.

Zostava Hamsik Academy: Slančík – Jenat, Holub, Kapor – Sásik (46. D. Rusko), Brodziansky, Netolický, Barbora – Beran (65. Dopater) – A. Jackuliak, Abrahám (C) (81. Puškár).

———————————————————

Prvé Podkonice cestovali do Rače a v prvom polčase sa obom celkom nedarilo skórovať. Pred prestávkou videli dve zbytočné žlté karty hosťujúci hráči Rosenberger a Patrnčiak po kontroverziách s hlavným rozhodcom Valentom. Do druhého polčasu nastúpil za Rosenbergera útočník Kostúr, ale ani on sa nedokázal presadiť. Skóre otvorili domáci v 72. minúte Christianom Attahom Juniorom z Nigérie, ktorý dostal dobrú prihrávku do behu, spravil si na šestnástke šikovne Turňu a zakončil presne – 1:0. V závere celok z bystrického okresu už nemal čo stratiť, vrhol sily do útoku a podarilo sa mu vyrovnať v 88. minúte. Remízu 1:1 zariadil presným zásahom Michal Mózer, keď domáci nezvládli odkop od brankára a Podkoničania po hlavičkovom súboji a vysokou nohou ďalšieho spoluhráča poslali autora gólu do brejkovej situácie.

Žiaľ bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali ešte vo vlaňajšej sezóne hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

FK Rača – FK Podkonice 1:1 (0:0)

Góly: 72. Junior – 88. Mózer. Rozhodoval: Valent.  ŽK: Djiby Ba – Mat. Turňa, Rosenberger, Patrnčiak. Diváci: 155.

Zostava Podkonice: Nôta – P. Maslo, Mat. Turňa, Očenáš – Mózer, D. Bača, Melich (90+2 Glončák), Patrnčiak (90. J. Rusko) – D. Selecký (90+2 Slobodník), Kaliský (72. Jakab), Rosenberg (46. Kostúr)

zo zápasu Podkoníc v Rači

Ostatné výsledky:  Myjava – Krásno n. Kys. 2:2, Malacky – Galanta 1:0, Častkovce – Beluša 0:2, Martin – Bánová 2:3, Sereď – N. Zámky 2:0, Lehota p. V. – Inter 1:1.

Najbližšie hrá RSC Hamsik Academy ligový duel v nedeľu 6. októbra o 15.00 hodine vo Veľkých Ludinciach, v tento deň v tom istom čase sa Podkonice predstavia  doma v súboji s Lehotou pod Vtáčnikom.

1. Podkonice 20b, 2. Sereď 20b, 3. Malacky 18b, 4. Šaľa 17b, 5. Beluša 17b, 6. Lehota p. V. 15b, 7. Rača 14b, 8. Galanta 13b, 9. V. Ludince 13b, 10. Inter 11b, 11. Martin 8b, 12. N. Zámky 8b, 13. RSC HA 8b, 14. Myjava 6b, 15. Krásno n. Kys. 6b, 16. Častkovce 5b, 17. Bánová 4b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín po výbornom výkone v Slovnaft Cup-e cestoval na Kysuce do Staškova s miernymi obavami, hlavne ako sa prejaví únava po pohárovej strede. Napriek tomu, že domácich zasiahli pred dvoma týždňami povodne, tak urobili maximum, aby sa zápas mohol odohrať. Ťažký terén neprial kombináciám, diváci videli bojovný zápas s množstvom súbojov. V prvom polčase mali miernu prevahu domáci, nedokázali si však vypracovať vážnejšiu príležitosť. O jediný gólový moment sa do prestávky postaral v 35. min Koctúr, ktorý získal v strede ihriska loptu, dostal sa za obranu súpera a sám pred Kulichom nezaváhal – 0:1.

Druhý polčas vyšiel lepšie Badínčanom. V 56. min zahrávali rohový kop a loptu smerujúcu na zadnú žrď nešťastne poslal do vlastnej siete Jarabica 0:2. Domácich dostal opäť do zápasu v 63. min Brezina, keď zachytil zlú rozohrávku brankára Kučeru a poslal loptu do jeho opustenej svätyne – 1:2. Domáci ožili a na bránku Badína sa valil jeden útok za druhým. Hostia dokázali odolávať len do 71. min, keď sa po rohovom kope v skrumáži presadil Jakub Zajac2:2. Futbalisti Staškova sa snažili vystupňovať svoj tlak na strelenie víťazného gólu. Udrelo však na druhej strane, keď striedajúcemu Pavlíkovi stačili len štyri minúty na trávniku, aby v 86. min rozhodol po peknej krídelnej akcii – 2:3. V nervóznom závere už gól nepadol, aj keď Badín dohrával duel bez vylúčeného Polláka po druhej žltej karte. Náš celok z bystrického okresu si tak pripísal do tabuľky ďalšie tri body, ktoré ho posunulo na 3. miesto. Mrzieť môže zranenie Petra Výlupka. Všetci dúfajú, že ho nevyradí na dlhšie obdobie. Badínčania popriali Staškovu veľa úsilia a množstvo nervov s vysporiadaním sa so škodami, ktoré im tam spôsobili záplavy.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil víťazný duel: „Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Hrali viac na našej polovici ihriska, ale do vyloženej šance sme ich nepustili, hrozili najviac po štandardkách. Na našom pohybe bol viditeľný stredajší zápas s Duklou, akoby sme sa potrebovali rozbehať. Sebavedomie nám dodal vedúci gól, keď Koctúr dobre vyriešil brejk dvoch na jedného. Zobral to na seba a popri brankárovi to upratal. V druhom polčase bola hra vyrovnanejšia a po vlastnom góle sme išli do dvojgólového vedenia. Potom sme si to zbytočne skomplikovali, keď sme domácim ponúkli gól na 2:1. Staškov zacítili šancu a boli veľmi nepríjemný, podarilo sa mu vyrovnať a išiel za víťazstvom. Nejako sme to ustáli a päť minút pred koncom krásne rozhodol Pavlík. Bol to náročný zápas proti kvalitnému súperovi, navyše sa hralo na náročnom teréne , ale treba pochváliť ľudí zo Staškova ako dali ihrisko po záplavách dokopy. Toto víťazstvo si vážim za tento týždeň, v ktorom sme odohrali dva náročné zápasy. Som na chalanov nesmierne hrdý.“

Marķo Pavlík, strelec víťazného gólu na 2:3:Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas na pôde Staškova, odkiaľ sa body berú veľmi ťažko. O to ťažšie, keďže sme mali v nohách stredajší pohárový zápas s Duklou. Zo začiatku na nás bola znať únava a domáci mali prevahu. Neskôr sa hra vyrovnala a my sme po peknom úniku Filipa Koctúra viedli. Po zmene strán sme očakávali ešte väčší nápor od súpera, avšak v 54. minúte sa nám podarilo skórovať na 0:2 a vtedy sme si už mysleli, že to ukopeme. Kysučania však znížili a my sme ostali takí nervóznejší. Potom po skrumáži vo vápne vyrovnali na 2:2. Musím ale pochváliť chalanov, že sme sa úplne nerozsypali a chceli sme hrať na víťazstvo. Mňa tréner poslal na ihrisko na cca. desať minút, dal mi klasické úlohy ,,dozadu musíš, dopredu môžeš’’ a stačila mi jedna šanca (úsmev). Tomaš Tužinský pekne potiahol loptu z ľavej strany do šestnástky, dal mi spätnú prihrávku, ja som si ľavačkou spracoval, naznačil strelu, podsekol ala ,,Marko Tolič ‘’, a uložil som to do bránky. Som šťastný, že mi to tam padlo a priviezli sme historicky prvé víťazstvo zo Staškova.“

FK Slávia Staškov – ŠK Badín 2:3 (0:1)

Góly: 63. Brezina, 71. Zajac – 35. Koctúr, 56. Jarabica (vlastný), 86. Pavlík. Rozhodoval: Kuteľ. ČK: 90. Pollák (Badín) po 2 ŽK. Diváci: 150.

zo zápasu Badína v Staškove

Medzibrod mal doma privítať v nedeľu Oravské Veselé. Súper však v piatok oznámil, že nemôže pricestovať pre covid-19 v ich tíme. Náhradný termín tohto duelu ešte nie je známy.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Kováčová – Zubrohlava 0:0, Kysucké N. Mesto – Makov 2:2, Čadca – Osrblie 3:3, Príbelce – Stráňavy 1:3, Bytča – Bešeňová 2:1.

Najbližšie hrá Badín doma v sobotu 5. októbra14.30 hodine a privíta Kysucké Nové Mesto. Medzibrod nastúpi v nedeľu 6. septembra v tom istom čase v Makove.

1. Stráňavy 18b, 2. Oravské Veselé 17b**, 3. BADÍN 15b*, 4. Osrblie 14b, 5. Zubrohlava 13b, 6. Bytča 13b*, 7. Staškov 13b*, 8. Makov 10b*, 9. Kováčová 10b, 10. Kysucké N. Mesto 9b, 11. Bešeňová 8b, 12. Príbelce 8b*, 13. Čadca 7b, 14. MEDZIBROD 6b*.

* – mužstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

* * – mužstvo má dva neodohrané zápasy k dobru

V. LIGA – skupina JUH

V piatej lige máme jediného zástupcu Slovenskú Ľupču, ktorá cestovala do Jesenského. Domáci išli do vedenia v dvadsiatej minúte po ukážkovej krídelnej akcii. Center z pravej strany si našiel hlavu Vargu, ktorý zakončoval do protipohybu brankára – 1:0. V 37. minúte bolo 2:0 po rýchlom brejku a takmer úplne uvoľnenej pravej strane. Nasledoval prudký center na bližšiu žrď, kde operoval Brazílčan De Souza Neto2:0. Hosťom sa podarilo znížiť po autovom vhadzovaní na ľavej strane, keď loptu dostali do šestnástky, nasledoval faul domáceho kapitána Slováka na Čiefa a pískala sa penalta. Tú skúsene premenil kapitán Ľupče Peter Lakomčík v štyridsiatej minúte – 2:1.

Jesenské malo dobrý vstup do druhého polčasu. Brankár Ľupče Leo Lakomčík po strele súpera zo šestnástky vyrazil loptu a keď ju chcel na druhý pokus poslať do bezpečia, tak fauloval dorážajúceho domáceho futbalistu a opäť sa pískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Brazílčan De Souza Neto a ani on sa v 53. minúte nemýlil – 3:1. Duel mal napokon dvoch dvojgólových strelcov, pretože v závere po nedôraze hostí v osobných súbojoch vznikla krásna individuálna akcia záložníka Adriána Vargu, ktorú zakončil obaľovačkou spoza šestnástky do vinkla – 4:1.

K prehre sa vyjadril stredopoliar Slovenskej Ľupče Adam Matúš Solárik: „Do zápasu sme vstupovali s tým, že chceme brať tri body. Súper bol svižnejší a aktívnejší. Častokrát bol herne o krok pred nami, z toho pramenili aj góly v prvom polčase, keď sa po takmer identickej akcii presadili domáci. Do polčasu sa nám podarilo ešte korigovať skóre, keď sa po faule na Miška Čiefa z pokutového kopu presadil náš kapitán Peťo Lakomčík. Druhý polčas sme mali v úmysle hrať viac po zemi a zakladať krídelné akcie. K tomu nás domáci veľmi nepúšťali. Tretí gól padol v druhom polčase z prísne nariadeného pokutového kopu. Jesenské zjednoznačnilo výhru gólom v závere po peknej individuálnej akcii Vargu. Súper podal dobrý výkon a zaslúžene vyhral.“

FK Jesenské – OFK Slovenská Ľupča 4:1 (2:1)

Góly: 20. a 84. Varga, 37. a 53. De Souza Neto (druhý z 11 m) – 40. Lakomčík (z 11m). Rozhodoval: Ratkovský. Diváci: 300.

Najbližšie má Slovenská Ľupča voľno pre odstúpenie Poltára zo súťaže, predstaví sa až v sobotu 12. októbra o 14.30 hodine znovu na ihrisku súpera, tentoraz v Ladomerskej Vieske.

1. V. Krtíš 19b*, 2. Látky 18b, 3. Lad. Vieska 16b**, 4. Jesenské 16b*, 5. Brezno 13b*, 6. Hliník n. Hr. 12b**, 7. SLOVENSKÁ ĽUPČA 11b, 8. Málinec 11b*, 9. Detva 7b*, 10. Č. Balog 7b*, 11. B. Štiavnica 7b, 12. Radzovce 7b, 13. Vinica 5b*.

** – mužstvo má dva neodohrané zápasy k dobru

Autor: (cb), Foto: fb Slávia Staškov zo zápasu s Badínom + 1 fotka z FK Rača zo zápasu s Podkonicami