Badín už bodoval naplno, remízy Medzibrodu aj Ľupče, treťoligové derby odložené + HLASY

0 /

Cez víkend sa nehralo treťoligové derby Podkonice – RSC Hamsik Academy Banská Bystrice. Pre zlý zdravotný stav hosťujúceho tímu bol duel odložený. V štvrtej lige naplno bodoval Badín, keď Stráňavy zdolal doma jednoznačne 3:0. Remízu uhral Medzibrod v Čadci po výsledku 2:2. V Slovenskej Ľupči sa hotovali na Málinec, ale gól v tomto stretnutí napokon nepadol.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa mal predstaviť v Podkoniciach v nedeľu 8. septembra. Pre zdravotné problémy mužstva sa duel napokon nehral a bol preložený na stredu 18. septembra o 16.00 h.

Ponúkame aj vyjadrenie RSC HA: „Touto cestou chceme poďakovať klubu FK Podkonice, ktorý v neľahkej situácii, kedy náš A-tím napadol vírus COVID-19, ukázal, že na futbalovej mape sú kluby, ktorým ide o futbal a fair-play. Aj keď sme sa tešili na tento futbalový sviatok, Podkonice nám vyšli v ústrety práve v prospech zdravia hráčov. Veríme, že aj keď je náhradný termín v strede týždňa, nájdete si cestu na štadión a prídete povzbudiť oba tímy v čo najväčšom počte.“

———————————————————————————-

Ostatné výsledky:  Krásno n. Kys. – Rača 0:0, Beluša – Šaľa 1:2, Bánová – Lehota p. Vtáčnikom 0:1, N. Zámky – Malacky 1:1, Martin – Sereď 1:2, Inter – Častkovce 2:0, Galanta – V. Ludince 3:1.

Najbližšie hrá RSC Hamsik Academysobotu 14. septembra domáci duel na MMŠ Radvaň, kde o 16.00 hodine privíta Galantu. V nedeľu 15. septembra o 16.00 hodine sa Podkonice predstavia v Častkovciach.

1. Malacky 15b, 2. Podkonice 13b, 3. Lehota p. V. 13b, 4. Šaľa 13b, 5. Galanta 12b, 6. V. Ludince 12b, 7. Rača 12b, 8. Sereď 11b, 9. Beluša 10b, 10. Inter 9b, 11. Martin 8b, 12. N. Zámky 7b, 13. RSC HA 7b, 14. Krásno n. Kys. 5b, 15. Myjava 4b, 16. Častkovce 4b, 17. Bánová 0b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín privítal na domácom ihrisku Stráňavy a potvrdil, že počas Radvanského jarmoku doma vyhráva. Už od úvodu nenechal nič na náhodu a s chuťou sa pustil do svojho súpera. Začal veľmi aktívne a v 4. min boli priaznivci odmenení aj gólovo, keď Rafanides našiel v šestnástke Mikulca, ktorý bol pri pokuse o strelu faulovaný a z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre Ján Vician1:0. Domáci dominovali celý prvý polčas a napriek množstvu nebezpečných situácií, hlavne po rohových kopoch, dokázali rozvlnil sieť už len raz v 34.min, keď zahrávali rohový kop a Tomáš Mikulec predĺžil loptu až za chrbát bezmocného brankára – 2:0.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, ale cez pozornú obranu Badína sa veľmi ťažko dostávali do zakončenia. Veľkú príležitosť mali Stráňavy v 60.min, keď sa za obranu domácich dostal Zajac, no včasným vybehnutím mu Kučera zmenšil strelecký uhol a nakoniec jeho strelu dokázal vyraziť. O minútu neskôr mali aj Badínčania stopercentnú príležitosť, keď po ľavej strane zakombinovali Koctúr so Žilincom, druhý menovaný poslal strieľaný center cez päťku na zadnú žrď, kde našiel Slováka, ktorý však prestrelil prázdnu bránku. Poistku dali domáci v 83.min, keď rohový kop zahrával Vladislav Slovák a lopta z jeho kopačky skončila za chrbtom prekvapeného Klocaňa – 3:0. Po dvoch remízach si tak Badín pripísal do tabuľky tri body.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil víťazný duel: „Vyšiel nám vstup do zápasu a po premenenom pokutovom kope sme už po troch minútach vyhrávali. Strelený gól nás upokojil a mali sme zápas pod kontrolou. Lepšie sme kombinovali, boli sme rýchlejší a našu prevahu sme ešte do polčasu dokázali premeniť na druhý gól. Do druhého polčasu sme išli s cieľom streliť tretí gól a zápas definitívne uzavrieť, ale podarilo sa to až v závere zápasu. Pred tretím gólom sme mali nejaké šance a jednu si vypracoval aj súper, keď nás podržal brankár Kučera. Vzhľadom na priebeh zápasu je naše víťazstvo zaslúžené.“

Ján Vician, strelec prvého a víťazného gólu Badína: „Do zápasu sme od začiatku vstúpili s tým, že chceme byť aktívni, ideálne čo najskôr skórovať, aby sa nám hralo ľahšie. To sa nám aj podarilo, opadla ťarcha a v závere prvého polčasu sme mali sériu viacerých rohov, kde sme pridali aj druhý gól. Toto bol veľký rozdiel oproti minulotýždňovému domácemu zápasu s Bešeňovou, kde sme nepremenili šance a stratili sme dva body. Úvod druhého polčasu už nebol herne tak dobrý, no po prestriedaní sme si ešte vytvorili dobré šance, podarilo sa nám streliť tretí gól a v pokoji zápas dohrať. Sme spokojní s výsledkom aj s výkonom. Dôležité bude takýto výkon potvrdiť o týždeň v Bytči a odniesť si od súpera body. Ideálne všetky tri.“

ŠK Badín – OŠK Baník Stráňavy 3:0 (2:0)

Góly: 4. Vician (z 11m), 34. Mikulec, 83. V. Slovák. Rozhodoval: Holas. Diváci: 200.

———————————————————————

Medzibrod pricestoval do Čadce s cieľom získať nejaké body a napraviť si chuť po nevydarenom domácom zápase s Kováčovou. Do vedenia sa dostal zásluhou Jakuba Chromeka, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži po rohovom kope a strelou k žrdi prekonal Hlavu – 0:1. Domáci sa však dočkali rýchleho vyrovnania, keď takisto po štandardnej situácii doklepol loptu do prázdnej bránky Privara1:1. Po polhodine hry potiahol loptu pred šestnástku Chromek, k jeho zblokovanej strele sa dostal Michal Milrád a z piatich metrov opäť poslal hostí do vedenia 1:2.

Po prestávke prevzala iniciatívu Čadca ,ale dokázala z nej vyťažiť iba dve hlavičkové zakončenia mimo bránku. Medzibrod vyrážal do rýchlych protiútokov a po jednom z nich mohol pridať poisťovací gól Milrád, ale Hlava jeho zakončenie dokázal zneškodniť. Sľubne vyzerala aj strela Pánika, ktorá však tesne minula čadčiansku svätyňu. Trest v podobe vyrovnania tak prišiel na druhej strane, keď Rajčok zbytočne bez lopty odplácal  predchádzajúce skočenie na nohu od súpera a z nariadeného pokutového kopu vyrovnal Gavlák na 2:2. V závere stretnutia sa ešte hostia snažili získať tri body, ale Hlava si dokázal poradiť so strelami Paula i Kohúta a tak tímy si body podelili.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel pre bystricoviny.sk nasledovne: „Neskromne budem tvrdiť po tomto zápase, že sme mali mať v tabuľke o štyri až šesť bodov viac. Pretože tak ako my obdarúvame súperov, tak nie je obdarovaní ani najposlušnejšie dieťa na Vianoce od Ježiška. Prvý polčas v Čadci splnil málo z kritérií štvrtej ligy. My máme na tréningu oveľa väčšie tempo, ako tomu bolo v tomto zápase. Ujali sme sa vedenia po rohovom kope a dôslednosti našich hráčov, ale následne bola taká istá situácia na opačnej strane a dôslednosť domácich. Do prestávky sme sa ešte raz dokázali dostať do vedenia, keď Mišo Milrád dosledoval vyrazenú strelu a dal loptu do siete. V druhom polčase sme mali taktický plán nedostať gól a pridať upokojujúci tretí. Mali sme dobré náznaky i šance, no bohužiaľ zlyhali sme v predfinálnej a finálnej fáze, v zakončeniach. Najviac sme zlyhali mentálne pri vyrovnávajúcom góle súpera z pokutového kopu, keď vyrobíme faul, ktorý za mňa nemá logické vysvetlenie. V závere sme chceli ešte niečo s výsledkom spraviť ,ale nepodarilo sa. Tretíkrát berieme bod z ihriska súpera, už ani neviem, či mám byť za to rád, alebo nie. Každý bod sa počíta, hlavne v tom, že táto súťaž je extrémne vyrovnaná. Pokiaľ vak chceme v tabuľke stúpať hore, musíme prestať robiť detinské a naivné hlúposti na ihrisku. Treba zbierať body už aj doma. V nedeľu nás čaká ťažký súper, nováčik z Osrblia v derby zápase. Verím, že diváci prídu, podporia nás a duel zvládneme s víťazným koncom, hoci vieme, že nás nečaká nič ľahké.“

FK Čadca – TJ Sokol Medzibrod 2:2 (1:2)

Góly: 21. Privara, 75. Gavlák (z 11m) – 16. Chromek, 30. Milrád. Rozhodoval: Bryndziar. Diváci: 150.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Zubrohlava – Staškov 1:0, Makov – Bytča 0:1, Bešeňová – Kováčová 2:0, Osrblie – Kysucké N. Mesto 3:1, Oravské Veselé – Príbelce 2:1.

Najbližšie hrá Badín v sobotu 14. septembra15.30 hodine v Bytči. Medzibrod nastúpi v nedeľu 15. septembra v tom istom čase na domácom ihrisku a hostí nováčika z Osrblia.

1. Oravské Veselé 14b, 2. Staškov 12b, 3.Bytča 10b,  4. BADÍN 9b, 5. Osrblie 9b, 6. Stráňavy 9b, 7. Zubrohlava 9b, 8. Makov 8b, 9. Bešeňová 8b, 10. Príbelce 8b, 11. MEDZIBROD 6b, 12. Kysucké N. Mesto 5b, 13. Kováčová 5b, 14. Čadca 3b.

V piatej lige máme jediného zástupcu Slovenskú Ľupču, ktorá doma privítala Málinec. Zápas tabuľkových susedov začal nepríjemnou strelou hostí v 3. minúte, no domáci brankár Martin Kučera nemusel zasahovať. Iniciatívnejší domáci boli na lopte lepší, ale do pozornej obrany súpera sa dostávali ťažko. Z dvoch štandardných situácii ohrozil bránku Ríša, ale v prvom prípade trafil múr a druhá tesne minula svätyňu Málinca. Hostia tiež hrozili zo štandardiek, ale pozorná obrana Ľupče to zvládla. Posledná možnosť prvého polčasu bola v 40. minúte, kedy po centri Klučiara sa dostal do príležitosti Čief, ale lopta mu odskočila a brankár hostí si so šancou poradil.

Druhý polčas začal tak ako prvý skončil, domáci tlačili, snažili sa niečo vymyslieť, ale všetko stroskotávalo na obrane hostí. Vážnejšie príležitosti si Ľupčania nevypracovali a tak si súperi rozdelili po bode. Zaujímavosťou duelu bolo, že až deväť hráčov Málinca zo základnej zostavy videlo žlté karty od rozhodcu Debnára. Najmä za tvrdú hru, ale v závere aj za filmovanie faulu či zdržiavanie hry.

Útočník Slovenskej Ľupče Michal Čief pre bystricoviny.sk uviedol: „Do zápasu sme vstupovali s tým, že sme chceli odčiniť prehru z Brezna a určite doma brať tri body. Myslím si, že sme počas celého zápasu boli lepším mužstvom, ale nevedeli sme sa dostať do dákej vyloženej šance. Bolo tam pár náznakov, ale vždy to stroskotalo na obrane hostí. Mal som tam aj ja jeden moment v prvom polčase, ale zle som si prebral loptu. V druhom polčase sme chceli hrať viac cez pravý kraj a odtiaľ sa dostávať do šancí, ale hostia nás v podstate do ničoho nepustili. Remíza nás mrzí, ale tak je tu už ďalší zápas, ktorý odohráme v Hliníku nad Hronom, kde sa budeme snažiť bodovať naplno.“

OFK Slovenská Ľupča – Tj Jednota Málinec 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: R. Debnár. Diváci: 150.

Najbližšie Slovenská Ľupča cestuje do Hliníka nad Hronom. Duel tam odohrá v nedeľu 15. septembra o 15.30 hodine.

1. V. Krtíš 13b, 2. Brezno 13b, 3. Látky 12b, 4. Lad. Vieska 10b, 5. Hliník n. Hr. 9b, 6. SLOVENSKÁ ĽUPČA 8b, 7. Detva 7b, 8. Málinec 7b. …  … 12. Radzovce 3b, 13. Vinica 2b.

Autor: (cb), Foto: redakčné