Pri zariaďovaní kuchyne na niekoľko etáp kombinujeme farby a hráme sa s jednotlivými odtieňmi. Nie je to našou roztopašnosťou, ale funkčným významom každej farby.
Obklopujú nás jednoducho všade – jedna a tá istá má desiatky odlišných odtieňov, čo sa prejavuje aj na našom fungovaní a celkovom dojme. Aké vlastnosti sa spájajú s kuchyňami v bielej farbe?
Biela kuchyňa a jej čistý význam
Pri bežnom používaní kuchyne sa s ňou spája množstvo neporiadku – na jednej ploche sa kumuluje voda, para a aj nechcená mastnota. Čo sa týka jednoduchosti údržby, biele kuchyne s lesklou povrchovou úpravou jednoznačne vedú – povrch kuchynskej linky stačí zotrieť handričkou, pričom odtlačky prstov či prach sú menej viditeľné ako napr. na tmavých skrinkách a pracovných doskách.
Biele kuchyne zmierňujú chaos a pôsobia vyvážene, priam uhladene. V súvislosti s kuchynským prostredím túto farbu aplikujeme v rozsiahlom zozname interiérových štýlov. Nadčasová biela je využiteľná v modernom, vidieckom (resp. provence), ale aj vo vintage štýle zariaďovania kuchýň.
Biele kuchyne nestarnú
Biela má tú výhodu, že prekonáva všetky krátkodobé trendy. Je dizajnová, ľahko kombinovateľná s inými farbami a prelínajúca sa v rôznych odtieňoch – od žiarivej snehovo bielej až po tzv. zhasnutú bielu s nádychom krémovej, ktorá je charakteristická pre tradičné provence kuchyne.
Biela efektívne odráža svetlo z povrchov, čím opticky zväčšuje menšie priestory. Vďaka tomu moderné biele kuchyne nikdy nepôsobia stiesneným dojmom. Znásobujú a niekedy až nahrádzajú pôsobenie prirodzeného svetla. Kuchyňa tak okrem štýlu a svetla získava aj na vzdušnosti, čo zlepšuje celkový dojem z miestnosti.
Navyše biela kuchyňa nás bude zakaždým baviť. Zamilujeme si ju aj pre jej rýchly a jednoduchý redizajn – stačí výmena minimálneho množstva doplnkov v inom odtieni alebo štýle a nová kuchyňa je na svete!
Zdroj: PR, Foto: Shutterstock.com