K lúpežnému prepadnutiu v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici došlo tento týždeň v noci z utorka na stredu o 2:00 hod. Informuje o tom Polícia SR na svojom FB https://www.facebook.com/policiaslovakia/.
Existuje video z bezpečnostnej kamery, ktoré zachytáva malú časť podozrivých osôb. Polícia k prípadu uvádza, že k ozbrojenému lúpežnému prepadnutiu došlo v stredu 25. júla o 2:00 hodine ráno v parku pod Pamätníkom SNP. Dvaja neznámi páchatelia tu na detskom ihrisku lúpežne prepadli dvoch mladých ľudí.
Po spáchaní skutku mali páchatelia utekať smerom k okoliu zimného štadióna na mestskú časť Uhlisko. Nie je vylúčené, že sa podozrivé osoby pohybovali v parku pod Pamätníkom SNP už v čase pred lúpežným prepadnutím, kedy bol ešte v parku pohyb viacerých ľudí, ktorí tu športovali.
„Prosíme preto občanov, hlavne tých, ktorí týmito miestami prechádzali, alebo sa tam v tomto čase zdržiavali a spoznali by osoby na videozázname, aby to oznámili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo zavolali na t. č. 158,“
píše sa v stanovisku Polície SR.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/2081536181876593/
Zdroj: Polícia SR , Foto: ilustračné