Oficiálne fanzóny sú neodmysliteľnou súčasťou hokejových svetových šampionátov. Nebudú teda chýbať ani v dejiskách MS 2019 v Bratislave a Košiciach (10.-26. mája). Špeciálne zóny pre fanúšikov však budú pripravené aj v ďalších piatich mestách, vrátane Banskej Bystrice.
Už len 36 dní a na Slovensku vypukne svetový šampionát v ľadovom hokeji. Ulice Bratislavy a Košíc sa musia pripraviť na veľký nápor fanúšikov, ktorí tam pricestujú z celého sveta.
Okrem oficiálnych fanzón v Bratislave a Košiciach pripravil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) aj ďalších 5 tzv. Kaufland fanzón slovenského hokeja. Riaditeľ marketingu SZĽH Vladimír Janček uviedol:
„Chceme byť čo najbližšie k ľuďom a aby hokejom žilo celé Slovensko, nielen Košice a Bratislava. Premietanie zápasov, súťaže o vstupenky, sprievodný program a rôzne atrakcie čakajú na fanúšikov aj v Nitre, Trenčíne, Banskej Bystrici, Martine a Poprade. Tie budú takmer identické ako dve hlavné fanzóny, iba budú trošku menšie. Mestá, v ktorých ich pripravíme, sme vyberali aj preto, že hokej má v nich tradíciu.“
Veľa Banskobystričanov bude merať cestu aj na samotné zápasy do Košíc a Bratislavy. V oboch mestách využite záchytné parkoviská, odkiaľ vás odvezie MHD ku štadiónom zdarma.
Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny