Bystrickí hokejisti sa v generálke na ligu víťazne naladili, Žilina padla aj doma + HLASY

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice zvládli aj druhý tohtotýždňový prípravný zápas proti Žiline. Tentoraz už doma zdolali nováčika najvyššej súťaže spod Dubňa a opäť rozdielom dvoch gólov. Barani sa výhrou 3:1 dobre naladili na ostrý štart sezón, ktorý ich čaká v piatok na svojom ľade proti Spišskej Novej Vsi.

Prvá tretina bola vyrovnaná. Bystričania sa opierali o výborného Hrachovinu a skóre stretnutia otvorili v závere prvej tretiny. Ján Petriska ťažil z dobrej práce Romana Faitha a zblízka dostal puk za bránkovú čiaru – 1:0.

Druhá tretina vyšla ´baranom´ najlepšie. Na 2:0 zvýšil v 25. minúte Matt Boucher, ku ktorému sa puk odrazil v predbránkovom priestore. Domáci mali tlak, hostia hrali často v oslabení. Vyše tisíc divákov si zakričalo gól po tretíkrát na začiatku 36. minúty po presnej strele Borisa Žabku z pravej strany útočného pásma a bolo 3:0.

Vlci zo Žiliny pridali v tretej tretine v 48. minúte znížili na 3:1 po práci Jakuba Koleniča v skrumáži pred bránkou. Barani si však umnou hrou šieste víťazstvo v deviatom prípravnom zápase postrážili a ubránili sa v závere aj krátkej hre súpera v šestici bez brankára.

HC MONACObet Banská Bystrica – DOXXbet VLCI Žilina 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 20. Petriska (R. Faith, Wedman), 25. Boucher (Šoltés), 36. Žabka (R. Faith, Petriska) – 48. Kolenič (Miller). Rozhodovali: Štefik, M. Valach – Fekete, Hanko. Výlučení na dve min.: 6:6 na. Presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 1012.

B. Bystrica: Hrachovína – Chicoine, Scarlett, Zeleňák, Michalčin, Žabka, D. Stránsky, Česánek – Šoltés, Boucher, Voyer – Tomka, Wedman, Petriska – Bíreš, R. Faith, Výhonský – Matoušek, Jasenec, Šucháň

Žilina: Košarišťan – Tourigny, Dyakov, Gachulinec, Miller, Rajnoha, Malina, Pobežal – Kolenič, Jones, Mucha – Fejes, Šmida, Dej – R. Varga, Galamboš, Koyš – Belluš, Juščák, Beták.

Alex Výhonský, kapitán Banskej Bystrice (klubový facebook): „Príprava bola vskutku náročná. Výsledky boli dobré, ale zápasy nám ukázali aj to, na čom ešte treba pracovať. Sú tam nejaké rezervy, ktoré treba vyladiť, no hodnotíme to celkovo pozitívne. Tvorí sa dobrá partia, vidieť to na ľade. To je základný kameň úspechu v sezóne. Som rád, že aj tréner je rodený Bystričan, je známy útočnou hrou, teda sa snaží o útočný hokej zo zabezpečenej obrany a myslím si, že toto nám sedí. V kabíne je viacero starších hráčov, snažia sa mi s kapitánskou úlohou vypomôcť, beží to akosi samo.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice (klubový facebook): „Máme za sebou prvú časť sezóny, teda prípravné obdobie, vyšlo nám dobre, tak dúfam, že na to nadviažeme aj v extralige a budeme ďalej poctivo pracovať. Som rád, že som sa mohol vrátiť domov do Banskej Bystrice  a trénovať svoj najobľúbenejší tím v slovenskej extralige. Pred nami je stále veľa roboty. Prípravu sme výsledkovo zvládli celkom fajn, ale po hernej stránke sú tam veci, na ktorých musíme stále pracovať. Prípravu netreba ani preceňovať a ani podceňovať, nejaké veci nám ukázala, ale najdôležitejšia časť sa začína v piatok. Nevýhodou je, že sme mali obrovské množstvo zranených hráčov, ani v tomto domácom zápase proti Žiline sme nenastúpili kompletní, takže stále budeme ladiť a hľadať dvojice, trojice vo formáciách, ale nejakú predstavu minimálne o dvojičkách mám. Som rád, že aj v tomto počasí prišlo toľko fanúšikov na duel so Žilinou, chcem im za to poďakovať. Som rád, že sme vyhrali a môžeme ísť ďalej. Liga bude podľa mňa veľmi vyrovnaná, najmä Košice a Zvolen majú značnú kvalitu. Pre nás je dôležité, aby sme priamo postúpili do play-off z prvej šestky a konečne sa dostali cez štvrťfinále.“

Milan Bartovič, tréner Žiliny pre klubový web: „Do prvej tretiny sme nastúpili dobre, mali sme navrch, dostávali sme sa do šancí, ale nepodarilo sa nám streliť gól. V druhej tretine sa rozhodlo o výsledku. Inkasovali sme dva góly, dostali sme sa pod tlak. Škoda, že sme nepremenili štvorminútovú presilovku, navyše sme sa v nej nechali vylúčiť na štyri minúty. Tretiu tretinu sme odohrali výborne. Snažili sme sa hneď otáčať hru, napádali sme dvomi hráčmi, znížili sme, ale výpadok z druhej časti sme už nedokázali odčiniť. Chalani dostali na dva dni voľno, od pondelka už začíname ladiť všetko na prvý extraligový zápas proti Mikulášu.“

Patrik Koyš, útočník Žiliny pre klubový web: „Zápas sme nezačali vôbec zle. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, mali sme puk častejšie na hokejke, ale Bystričania nás nepúšťali do vyložených šancí. Boli silní v predbránkovom priestore, čo dokazovali celý zápas. Tesne pred prestávkou sme dostali nešťastný prvý gól, ale do ďalšej časti sme šli s tým, že naša hra nebola zlá a musíme v nej pokračovať. Druhá tretina nám však nevyšla, súper nám odskočil na rozdiel troch gólov. Nevyužili sme opäť presilovky a v posledných zápasoch sa v nich akosi trápime. V záverečnej časti sme začali dobre, dali sme aj gól, ale viac nám domáci nedovolili a podržal ich aj brankár.“

Autor: (irb + web hc05.sk), Foto: klubové, facebook