Barani vyhrali predposledný prípravný duel v Žiline aj s absenciami, bolo to vyrovnané + HLASY

0 /

Od turnaja vo Švajčiarsku uplynulo niekoľko dní, po ktorých však prišiel očakávaný návrat banskobystrických hokejistov do akcie. Zverenci trénera Országha vycestovali do Žiliny, kde si na nich brúsili zuby tamojší Vlci. Nováčik medzi elitou poskladal počas leta konkurencieschopný tím a výsledkom bol pomerne vyrovnaný zápas. Napokon mal pre ´baranov´ víťaznú príchuť, čo sa pokúsia zopakovať v piatkovej domácej odvete, ktorá bude už generálkou pred štartom extraligy.

Pod Dubňom sa Bystričania predstavili v oklieštenej zostave, no s navrátilcom Matoušekom, ktorý zaujal miesto v druhom útoku po boku Wedmana a Petrisku. Dlho sa hralo bez vyložených šancí, a to aj napriek tomu, že už po tridsiatich sekundách oslabil domácich Gachulinec. Žilinčania oslabenie ustáli a na začiatku piatej minúty musel zasahovať brankár Hrachovina, ktorý čelil tvrdej strele z hokejky Vargu. Na opačnej strane preukázal pozornosť LaCouvee, ktorý čelil šikovnému teču Voyera. Boli to napokon „vlci“, ktorí sa ujali vedenia. Na konci prvej gólovej akcie bol Dej, ktorý strelou z prvej rozvlnil sieť v trinástej minúte za českým gólmanom spod Urpína – 1:0.

Najmä prvá polovica prostrednej časti bola výrazne poznačená vylúčeniami, prevažne na bystrickej strane, čo dokázali ´barani´ ubrániť. Odmenou im bol vyrovnávajúci zásah, keď sa po efektnej prihrávke z otočky od Voyera presadil Dávid Šoltés1:1. Zhruba štyri minúty pred odchodom do kabín prišiel aj ďalší zásah hostí, keď Šoltés našiel na ľavej strane Matta Bouchera a ten prepálil žilinského brankára – 1:2.

Tretia dvadsaťminútovka ponúkla rozuzlenie, no už tradične sa to nezaobišlo bez dramatických chvíľ. A hoci Bystričanom v 51. minúte dodal pokoj na hokejky Alex Výhonský, ktorý sa počas oslabenia nádherne individuálne presadil a zvýšil na 1:3, v 56. minúte bolo znížené. Na rozdiel jediného gólu upravil obranca Nick Jones, keď potrestal zaváhanie defenzívy spod Urpína – 2:3. Domáci priaznivci hnali svoj tím aj za vyrovnaním, no ako to už občas býva, prišlo k hre bez brankára a následnej gólovej bodke zakončením do opustenej svätyne. Na konečných 2:4 pečatil Alex Výhonský, ktorého výkon bol korunovaný aj druhým presným zásahom.

Vlci Žilina – HC MONACObet Banská Bystrica 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 13. Dej (Jones), 56. Jones (Lukosevicius, Fejes) – 31. Šoltéš (Voyer), 36. Boucher (Šoltés), 51. Výhonský, 59. Výhonský (Zeleňák). Rozhodovali: Moller, Peterka – Hajnik, Durmis.

Žilina: Lacouvée – Tourigny, Rajnoha, Gachulinec, Miller, Diakov, Holenda, Melcher, Pobežal — Kolenič, Jones, Dej – Fejes, Šmída, Lukosevicius – Varga, Balamboš, Bezúch – Koyš, Juščák, Beták

Banská Bystrica: Hrachovína – Chicoine, Scarlett, Zeleňák, Zubek, Žabka, D. Stránsky – Šoltés, Voyer, Šuchaň – Matoušek, Wedman, Petriska – Tomka, Bíreš, Výhonský – Jasenec, Čunderlík

V bystrickej šatni po zápase bol vyhlásený za hráča zápasu v drese ´baranov´ Dávid Šoltés. Po prevzatí červenej prilby ako ocenenia povedal:

„Odohrali sme už aj lepšie zápasy, tak ako to zhruba povedal i tréner. Musíme teda viac makať v každom jednom zápase. Je to dôležité víťazstvo a sústredíme sa už na piatok.“

Práve v piatok odohrajú Banskobystričania domáci duel so Žilinou na svojom ľade o 17.30 hodine.

Z klubového webu Vlci Žilina ponúkame nasledovné vyjadrenia:

Milan Bartovič, hlavný tréner Źiliny: „Nemyslím si, že dnes sme boli horší. Bolo tam veľa šancí, ktoré sme nepremenili. Na druhej strane sa musíme poučiť z tohto zápasu. Keď sme lepší, musíme nájsť cestu k víťazstvu. Nemôžem nikomu nič vyčítať, bolo tam dobré napádanie, úroveň nasadenia bola vysoká. Ako hovorím, musíme nájsť cestu ako takéto zápasy vyhrávať.“

Matúš Holenda, bývalý obranca B. Bystrice, v súčasnosti už Žiliny: „Snažili sme sa, prvá tretina bola z našej strany dosť dobrá, mohol by som zhodnotiť, že jedna z najlepších tretín, ktoré sme odohrali. Plnili sme taktické pokyny, to čo sme si povedali v šatni sme aj spravili. Aj keď sme sa v druhej tretine snažili pokračovať v našom výkone, dostali sme po nejakých chybách góly a trochu sme stratili momentum zápasu, čo sme sa snažili napraviť v tretej tretine. Bohužiaľ sa nám nepodarilo skórovať a dotiahnuť sa na súpera.“

Autor: (irb + hc05.sk), Foto: facebook - z daného zápasu v Žiline