Podkonice potrápili v Slovenskom pohári víťaza z Ružomberka, ten otáčal duel v blate + HLASY

0 /

Futbalisti Podkoníc v stredajšej dohrávke tretieho kola Slovnaft Cup-u, t. j. Slovenského pohára poriadne potrápili na domácej pôde obhajcu trofeje MFK Ružomberok. Treťoligista z banskobystrického okresu po polčase viedol 2:1. Liptáci v druhom polčase vyrovnali a duel napokon otočili päť minút pred koncom iba vďaka tomu, že lopta zostala v blate.

V tomto zápase sa proti sebe postavili bratranci Maslovci, Peter v domácom a Ján ako kapitán v hosťujúcom mužstve. Duel sa hral za daždivého počasia, buď pršalo alebo mrholilo. A keďže sa tak dialo už od ranných hodín, ihrisko nebolo v najlepšom stave a s pribúdajúcimi odohranými minútami sa zhoršovalo. Podkonice nastúpili s vervou, prvú šancu mali po desiatich minútach, keď dlhý pas putoval na D. Seleckého, ktorý po strele z pravej strany rozvlnil bočnú sieť. Hostia odpovedali z ľavého rohu päťky Mojžišom, brankár Nôta skvele zakročil nohou. ´Ruža´ teda kopala roh, z ktorého prekopol bránku zblízka Boďa. Potom sa o slovo znovu prihlásil treťoligista. Po centri Mózera zakončoval Kostúr na prednej žrdi nepresne. Skóre sa menilo v 25. minúte. Presadil sa favorit spod Čebraťa z tlaku, keď sa ujala strela Luterána spoza šestnástky a lopta od ľavej žrde putovala do bránky – 0:1. Domáci boli blízko k vyrovnaniu v 39. minúte, keď Melich v šestnástke poslal loptu za gólmana Lukscha, no vykopol ju spred bránkovej čiary Köstl. O dve minúty neskôr sa už Podkoničania mohli tešiť, pretože zo skrumáže pred bránkou dokázal vyrovnať na 1:1 Ivan Očenáš. A to nebolo všetko. V nadstavenom čase otočil stav na 2:1 Peter Maslo. Ťažil z centra Mózera na prednú žrď, kde loptu predĺžil na zadnú Kostúr a bývalý hráč Ružomberka sa tak presadil do bránky svojho bývalého zamestnávateľa a rozosmutnil i svojho bratranca.

Hostia v druhom polčase pridali na dôraze, zvýšili kvalitu a pritlačili súpera. Vyrovnali na 2:2 už v 55. minúte. Striedajúci Domonkos prihral na hranici šestnástky Hufovi a ten strieľal presne k ľavej žrdi. Obhajca trofeje mohol duel otočil o necelú štvrťhodinu. Opäť zakončoval Hufa, tentoraz zblízka, ale Nôta na čiare reflexívne zasiahol. Podkoničania sa už prevažne iba bránili a dúfali v penaltový rozstrel. Ten sa napokon nekonal, pretože v 85. minúte pomohlo Liptákom blato v malom vápne, ktoré zastavilo loptu smerujúcu do náručia brankára Nôtu a dobre na to zareagoval Hladík, ktorý do nej iba kopol a poslal ju do siete – 2:3.

FK Podkonice – MFK Ružomberok 2:3 (2:1)

Góly: 41. Očenáš, 45+1. P. Maslo – 25. Luterán, 55. Huf, 85. Hladík. Rozhodovali: Ihring – Železňák, Gregorec. ŽK: 9. Očenáš, 36. Kupčík – 81. Köstl. Diváci: 514.

Podkonice: Nôta – P. Maslo, Mat. Turňa, Očenáš – Kupčík (72. Jakab) – Mózer, Melich (89. Rosenberger), D. Bača, Patrnčiak (78. Sekáč) – D. Selecký, Kostúr (72. Kaliský)

Ružomberok: Luksch – Köstl, J. Maslo (77. Malý), Mojžiš – Gomola (59. Hladík), Luterán, Szolgai (59. Lavrinčík), Madleňák – Gerec (46. Domonkos), Huf – Boďa (46. Chrien).

Peter Maslo, strelec druhého gólu Podkoníc: „Bol to veľmi ťažký zápas pre nás i pre Ružomberok, lebo trávnik je aký je, no nikto sa na nič nevyhovára. Zápas bol dobrý z oboch strán. Trošku viac šťastia mal Ružomberok. Ja som rád, že som pomohol mužstvu, dali sme gól do šatne, no škoda, že sme neudržali v druhom polčase aspoň tú remízu. Ako hovorím, Ružomberok mal troška viac šťastia a preto vyhral. Keď som v Ružomberku začínal, takýto terén tam bol normálny, ale dnes mali obe mužstvá ťažký terén.“

Ján Hladík, strelec víťazného gólu Ružomberka: „Vedeli sme, že to tu bude náročné. Terén bol fakt strašný, veľa futbalu sa na tom hrať nedalo. Je tu pár miest, v ktorých sú mláky, ale nakoniec nám to pomohlo. Vedeli sme, že v Podkoniciach bude nepríjemné prostredie, ale som rád, že sme to napokon zvládli, pretože povinnosť nám velila postúpiť v pohári. Domáci ukázali kvalitu. Majú aj hráčov, ktorí si prešli prvou a druhou ligou, takže bol to taký bojovný, vyrovnaný zápas, no padlo nám to tam a zvládli sme to. To je podstatné.“