0 /

Na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani – Kráľovej si počas štyroch dní od štvrtka 20. júna do nedele 23. júna 2024 zmeralo sily 134 tímov v 284 zápasoch v piatich kategóriách Majstrovstiev Slovenska v malom futbale, pričom mesto pod Urpínom reprezentovalo až 19 z nich. Celkom sa na trávniku počas 4 dní vystriedalo viac ako 1 500 futbalistov.

Organizátorom majstrovstiev bol  Slovenský zväzu malého futbalu. V ňom  sa osobitne angažoval predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu Lukáš Berec, ktorý je aj poslancom MsZ.

Mestský mládežnícky štadión v Radvani-Kráľovej sa už pravidelne stáva národným centrom organizovania veľkých futbalových turnajov. Vo štvrtok odštartovali Majstrovstvá Slovenska v malom futbale v kategórii žien. Športové zápolenie pokračovalo v piatok futbalovými zápasmi detí. Zabojovali v ňom žiaci v kategóriách U9, U11, U14 a U16. V rovnaký deň sa odohral aj finálový deň Stredoškolskej ligy.

V hlavnej kategórii sa na futbalovom ihrisku s umelým povrchom v Radvani-Kráľovej odohrali počas víkendu 22. – 23. júna  súboje v kategóriách muži a 40+. Podrobné informácie k podujatiam sú dostupné www.detskaliga.skwww.stredoskolskaliga.skwww.majstrovstvaslovenska.sk a  www.bbzmf.sk.

Víťazky ženskej kategórie Pohronské baby zo Zvolena

Štvordňové MSR v malom futbale otvorili vo štvrtok ženy. Banskú Bystricu reprezentovali futbalistky MFK Dukla a RSC Hamsik Academy, ale bez medailového úspechu. Kategóriu žien vyhrali favorizované Pohronské baby zo Zvolena.

V piatok sa uskutočnili Detské a Stredoškolské MSR v malom futbale. Majstrom Slovenska v kategórii U9 sa stali naši chalani zo ZŠ s MŠ Radvanská,  z tretieho miesta sa tešili v rovnakej kategórii chalani zo ZŠ Golianova. Najlepším strelcom v kategórii U9 sa stal Matteo Hamšík zo ZŠ s MŠ Radvanská. Víťazov dekoroval druhý viceprimátor Martin Majling.

Majstri U9 zo ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica

Vo  finále kategórie U11 sa stretli ZŠ Tbiliská Bratislava a ZŠ SNP Šurany. Po výhre 2:0 si titul vybojovali hráči ZŠ Tbiliská z Bratislavy.

Vo finále kategórie U14 proti sebe nastúpili ZŠ Škultétyho Nitra a ZŠ Pohraničná Komárno. V riadnom hracom čase finále žiaden gól nepadol a tak o majstrovi v tejto kategórii museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich boli úspešnejší žiaci ZŠ Škultétyho z Nitry. Tretie miesto obsadila ZŠ s MŠ Radvanská z Banskej Bystrice.

Majstri U14 zo ZŠ Škultétyho z Nitry

Vo finále kategórie U16 sa stretli ZŠ Záhorská Ves/Jakubov a ZŠ Sokolíkova. Finále najvyššej žiackej kategórie sa v riadnom hracom čase skončilo bezgólovou remízou, a tak aj v tom zápase museli o celkovom víťazovi rozhodnúť pokutové kopy. V nich si zisk titulu majstra Slovenska vybojovali hráči ZŠ Sokolíkovej Bratislava.

V sobotu a nedeľu sa hrali zápasy hlavnej kategórie mužov, v ktorej bolo päť domácich mužstiev – SkackaváMIBA Bianconeri, 1. FC DAN, Davaj hetPartizán, ale bez medailového zisku Novým majstrom Slovenska sa stali futbalisti BPN Bratislava, ktorí vo finále zdolali najtesnejším rozdielom Vakatanku Košice.

V kategórii 40+ triumfoval Baustav Bardejov, keď vo finále porazil minuloročného víťaza Túlavé Citróny Nitra.

Nový majster Slovenska BPN Bratislava

Prezident Slovenského zväzu malého futbalu a Európskej federácie malého futbalu Peter Králik žiaril spokojnosťou:

„Pocity po rekordnom podujatí sú, samozrejme, veľmi príjemné. Nielen tieto štyri dni, ale celá sezóna bola veľmi náročná, ale sme spokojní. Okrem Erika Jendrišeka, ktorý sa nemohol zúčastniť, tu myslím boli všetci reprezentanti, ktorí boli aj na majstrovstvách Európy. Predviedli skvelé výkony, ale ukázali sa tu aj ďalší hráči a sme veľmi radi, že je stále viac a viac hráčov, ktorí chcú zabojovať o reprezentáciu. Potvrdilo sa, že Banská Bystrica je hlavné mesto malého futbalu. Organizovať štvordňový maratón malého futbalu je niečo úžasné a ten rekord naozaj poteší.“

Majstri kategórie 40+ Baustav Bardejov

My iba pripomíname, že tento ročník majstrovstiev sa zapísal do Knihy slovenských rekordov v počte účastníkov futbalového turnaja.

Pre zaujímavosť cez víkend premával z Námestia SNP do dejiska podujatia aj turistický vláčik Neusohl Express.