Banskobystrická hudobná jar 2025: Koncert kontrabasistu Romana Patkoló s gitaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou

KULTÚRA
0 /

Aktuálny 64. ročník Banskobystrickej hudobnej jari pokračuje v stredu 12. marca 2025 o 18:00 hod. v Robotníckom dome ďalším výnimočným koncertom klasickej hudby. Vystúpia na ňom kontrabasista Roman Patkoló s gitaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou.

Žilinský rodák, kontrabasista Roman Patkoló reprezentuje aktuálne svetovú špičku koncertného umenia a je momentálne najúspešnejším slovenským koncertným umelcom v zahraničí.

Roman Patkoló

Roman Patkoló

Na koncerte 12. marca 2025 uvedie na pódiu Robotníckeho domu pôvodné aj transkribované diela pre kontrabas od Nicolu Paganiniho, Astora Piazollu, Georga Bizeta aj Franza Schuberta.

Spoluúčinkovať bude gitaristka Miriam Rodriguez Brüllová, držiteľka najvyšších ocenení na gitarových súťažiach na Slovensku i v zahraničí.

Miriam Rodriguez Brüllová

Miriam Rodriguez Brüllová

Program

Roman Patkoló: kontrabas
Miriam Rodriguez Brüllová: gitara

Kontrabasista Roman Patkoló

Kontrabasista Roman Patkoló

Franz Schubert: Sonata Arpeggione

Franz Schubert: Vyber piesni

Niccolò Paganini: Benatsky karneval

Astor Piazzolla: Ave Maria

Astor Piazzolla: Invierno Porteno

Astor Piazzolla: Otono Porteno

Georges Bizet/Roman Patkoló: Carmen

Vstupné: dospelí: 13 eur, študenti, dôchodcovia, ZŤP: 8 eur.

Vstupenky na tento i jednotlivé ďalšie koncerty si môžete zakúpiť na: https://www.ticketlive.sk/…/banskobystricka-hudobna-jar…  alebo osobne v Turistickom informačnom centre na Námestí SNP 1 v Banskej Bystrici.

Koncert sa organizuje v spolupráci so Stredoslovenským osvetovým strediskom.

Zdroj: (tom) a BBHJ , Foto: ilustračné