Rakúske médiá priniesli správu o hľadanom slovenskom opernom spevákovi, ktorý mal podľa miestnej polície obťažovať na vianočnej návšteve exmanželky a jej dcér vo Viedni svoju 4-ročnú nevlastnú vnučku. Slovenská polícia o tomto prípade zatiaľ nemá žiadne informácie.
Podľa Nového Času sa jedná o 55 – ročného sólistu banskobystrickej Štátnej opery, ktorý zostal na Druhý sviatok vianočný osamote so svojou štvorročnou nevlastnou vnučkou. Neskôr sa s ňou rozhodol navštíviť v práci jej matku, ktorú čakal hrozivý pohľad.
„Sára mala zakrvavené nohavičky a čudné reči. Hovorila, že dedo nie je už viac jej priateľ a povedala, že do nej pchal prsty. Išli sme hneď k lekárke, ktorá potvrdila poranenia genitálií,“
opísala celú situáciu jej babka Ivana Pickl (54).
Rakúska polícia koná na základe výpovede malého dievčatka a exmanželky operného speváka, vrátane jeho nevlastných dcér, ktoré svedčia proti Bystričanovi. Rakúsky prokurátor vydal ne neho iba národný a nie medzinárodný zatykač, preto slovenská polícia nedisponuje žiadnymi informáciami o ňom a do prípadu nezasahuje.
Spevák všetky obvinenia odmieta
Rakúskou políciou hľadaný operný spevák z mesta pod Urpínom všetky obvinenia popiera.
„Viem o tom, ale nie je to pravda. Nebránim tomu, aby sa prípad vyšetril. Chcú mi spraviť zle, neviem, odkiaľ vietor fúka. Necítim sa dobre a som na liekoch,“
povedal pre Nový Čas.
Po príchode z Rakúska prestal Bystričan komunikovať s rodinou, okrem svojej sestry. Podľa nej je z celého prípadu smutný, keďže so svojou exmanželkou a nevlastnými dcérami mal doteraz dobrý vzťah.
Keďže celá vec je v štádiu vyšetrovania zatiaľ iba zo strany rakúskej polície, nedajú sa z toho vyvodzovať žiadne relevantné závery. V každom prípade sólistovi banskobystrickej opery, ktorý vystupuje na jej scéne, niet čo závidieť…
Zdroj: Bystricoviny.sk; foto: NČ