Marica Pirošíková: Medzinárodné súdy sa zaoberajú sťažnosťami na covidový nátlak

SPRÁVY
2 /

Minulý týždeň sme zverejnili tlačovú správu skupiny advokátov zo Slovenska,  Anglicka, Francúzska a Česka priamo z Haagu o tom, že spojili sily  a podali na Medzinárodný trestný súd  spoločnú sťažnosť so žiadosťou o akceptovanie spoločného podania vo veci neľudských opatrení v súvislosti s celoplošným testovaním aj očkovaním proti covidu, pričom žiadajú okamžité zastavenie masového používania experimentálnych vakcín pod nátlakom na obyvateľov.

Mainstreamové médiá na Slovensku neinformujú o dianí na ICC v Haagu

Slovenskí  advokáti Marica Pirošíková, Peter WeisErik Schmidt 12. apríla 2021  podali na Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu sťažnosť vo veci zločinov proti ľudskosti s  množstvom zásadných dôkazov preukazujúcich tvrdenia ohľadom masového testovania na COVID-19 i očkovania.

Následne 12. mája 2021 doplnili svoju sťažnosť o uvedenie, distribúciu a použitie experimentálnych verzií „COVID-19 vakcín“. ICC v Haagu im oznámil, že sťažnosť mu bola doručená a pridelil jej spisové číslo 133/21. Slováci však vo svojom boji a snahe  zastaviť súčasný globálne vyvíjaný  nátlak na ľudstvo zo strany farma firiem nezostali osamotení.

ICC v Haagu

ICC v Haagu

Právnici zo Spojeného kráľovstva, Francúzska a Českej republiky spojili sily so Slovákmi (ďalšie krajiny by sa mali v blízkej budúcnosti pripojiť) a 12. augusta 2021 podali na ICC spoločnú sťažnosť so žiadosťou o akceptovanie tohto spoločného podania.

Túto aj z medzinárodného hľadiska dôležitú správu priniesli okrem Bystricovín len alternatívne médiá, bez akéhokoľvek povšimnutia ju ponechali mainstreamové médiá vrátane Denníka N (okrem štvrtkovej Pravdy).

Nepravdivá informácia o zamietnutí sťažnosti francúzskych hasičov na EĽSP

Denník N  miesto toho tento týždeň priniesol informáciu z Európskeho súdu pre ľudské práva v tomto znení:

„Európsky súd pre ľudské práva zamietol sťažnosť 672 francúzskych hasičov na povinné očkovanie  proti covidu-19, ktoré sa bude na ich profesiu vzťahovať od septembra. Ak očkovanie odmietnu, nesmú chodiť do práce a hrozí im aj pozastavenie platu.“

Bývalá zástupkyňa Slovenska na Európskom súde pre ľudské práva JUDr. Marica Pirošíková upozorňuje, že ide o nepravdivú informáciu. Európsky súd pre ľudské práva nezamietol sťažnosť 672 francúzskych hasičov na povinné očkovanie proti covidu-19, ale len ich žiadosť o predbežné opatrenie.

Francúzski hasiči

Francúzski hasiči

„Vydaním predbežného opatrenia by ESĽP pozastavil povinnosť očkovania tak, ako ju predpokladá § 12 zákona z 5 augusta 2021. Podľa ESĽP táto žiadosť nespadala do poľa pôsobnosti článku 39 jeho rokovacieho poriadku. Hasiči sa odvolávali na článok 2 chrániaci právo na život a článok 8 chrániaci právo na rešpektovanie súkromného a rodinného života,“

vysvetľuje Pirošíková.

ESĽP pripomenul, že opatrenia predvídané článkom 39 rokovacieho poriadku sú prijímané v priebehu konania a neovplyvňujú jeho následné rozhodnutia o prijateľnosti alebo podstate posudzovaných sťažností.

Európsky súd pre ľudské práva

Európsky súd pre ľudské práva

Tiež poznamenal, že žiadostiam o vydanie predbežného opatrenia vyhovuje len výnimočne, keď sú sťažovatelia bez ich vydaniavystavení reálnemu riziku nenapraviteľnej škody.

V tomto ohľade odkázal na zverejnený sumár judikatúry k predbežným opatreniam, z ktorého vyplýva, že ich aplikuje predovšetkým na prípady vydania alebo vyhostenia do krajín, v ktorých by bol vážne ohrozený život sťažovateľa alebo by mu hrozilo mučenie či neľudské zaobchádzanie.

Zároveň z neho vyplýva, že len veľmi výnimočne ESĽP aplikuje súd predbežné opatrenia na sťažnosti týkajúce sa práva na spravodlivý proces či práva na rešpektovanie súkromného a rodinného života.

„Z uvedeného vyplýva, že informácia zverejnená na Denníku N je nepravdivá. ESĽP sa tak bude sťažnosťou francúzskych hasičov zaoberať, pričom rozhodnutie o zamietnutí žiadosti predbežného opatrenia nijakým spôsobom neprejudikuje jeho záver v merite veci,“

uvádza Marica Pirošíková.

Ako sa ukazuje, mainstreamové médiá na Slovensku sú poplatné očkovacej kampani štátu. A tak ako diskriminujú nezaočkovaných s preferovaním zaočkovaných ľudí, bránia sa informáciám a názorom odborníkov, ktorí nejdú v súlade s touto vakcinačnou doktrínou, čo sa prejavilo aj v uvedených príkladoch zamlčania alebo prekrútenia dôležitých skutočností v medzinárodnom kontexte…

Autor: (tom), Foto: ilustračné